پرداخت ۱۰۰۰میلیارد تومان تسهیلات ویژه مکانیزاسیون کشاورزی بانک کشاورزی تخصیص اعتبار تسهیلات بانکی

1401\10\24 18:04:56


پرداخت ۱۰۰۰میلیارد تومان تسهیلات ویژه مکانیزاسیون کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: ۱۰۰۰ میلیارد تومان از ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، فرشید فرخ‌نژاد، مدیرعامل بانک کشاورزی، از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد و افزود: یکهزار میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت و مابقی به همه استان‌های کشور ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: در مرحله اول پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی حدود ۲ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است و در صورتی که تقاضا باشد و مشتریان بتوانند مستندات را کامل کنند، مابقی اعتبارات به این بخش ارائه می‌شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به بیش از ده هزار میلیارد تومان رسیده و این بخشی از تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی است.

فرخ‌نژاد همچنین از افزایش دو برابری تسهیلات بانک کشاورزی خبر داد و گفت: تا امروز بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در بانک کشاورزی تسهیلات پرداخت شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود دو برابر افزایش داشته است.

به گفته وی، در سال جاری متناسب با سیاست‌های کشور، تکالیف قانونی ابلاغی به بانک، ظرفیت‌ها و منابع بانکی، تخصیص اعتبار انجام می‌گیرد.


بازنشر از : مهر

بانک کشاورزی

تخصیص اعتبار

تسهیلات بانکی

مکانیزاسیون کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: ۱۰۰۰ میلیارد تومان از ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت شد.