1402\05\23 20:13:14


آمریکا ۲۰۰ میلیون دلار کمک نظامی دیگر به اوکراین اختصاص داد. بلینکن: حمایت از کی‌یف ادامه دارد

بسته جدید۲۰۰ میلیون دلاری کمک نظامی آمریکا به‌اوکراین شامل مهمات دفاع هوایی، توپخانه، سلاح‌های ضدتانک و تجهیزات مین‌زدایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا اعلام کرد که ۲۰۰ میلیون دلار کمک نظامی دیگر به اوکراین اختصاص داده است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، این بسته کمک نظامی جدید شامل مهمات دفاع هوایی، توپخانه، سلاح های ضدتانک و تجهیزات مین زدایی است. وزارت خارجه آمریکا در این خصوص اعلام کرد: ایالات متحده ۲۰۰ میلیون دلار دیگر کمک نظامی به اوکراین اختصاص داده است. در همین ارتباط، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا امروز دوشنبه با اعلام اختصاص بسته جدید کمک‌ های امنیتی و نظامی کشورش به اوکراین، مدعی شد: روسیه هر زمان که بخواهد می تواند با خروج نیروهای خود از اوکراین و توقف حملات بی رحمانه به این جنگ پایان دهد.

آنتونی بلینکن در این خصوص مدعی شد: تا زمانی که روسیه این اقدام را انجام ندهد، آمریکا، متحدان و شرکای آن تا هر زمان که طول بکشد، به حمایت های خود از اوکراین ادامه خواهند داد! نتایج یک نظرسنجی که هفته های گذشته انجام شد، نشان می‌ دهد که ۵۵ درصد آمریکایی‌ ها با صدور مجوز تامین کمک بیشتر برای اوکراین از سوی کنگره این کشور، مخالف و ۴۵ درصد موافقند. آمریکا از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲، بیش از ۷۵ میلیارد دلار در قالب کمک‌های مختلف (مالی و نظامی) برای کی‌ یف فراهم آورده است. بخش عمده یا حدود ۵۰ میلیارد دلار این کمک‌ ها در قالب سلاح و تجهیزات و ادوات جنگی به این کشور ارسال شده است..

.


بازنشر از : مهر

اوکراین

ایالات متحده امریکا

آنتونی بلینکن

روسیه