1402\05\23 18:50:30


ادعای رهگیری بمب افکن‌های روسی از سوی نیروی هوایی دانمارک

ایرنا/ نیروی هوایی سلطنتی هلند امروز دوشنبه مدعی شد که نیروی هوایی دانمارک دو بمب افکن روسی را که بر فراز حریم هوایی دانمارک شناسایی شده بود قبل از رسیدن به حریم هوایی هلند، رهگیری کرده است. به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از نیروی هوایی سلطنتی هلند افزود: این دو بمب افکن روسیه به سمت منطقه ای که هلند برای ائتلاف نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) رصد می کند، حرکت می کردند.

نیروی هوایی سلطنتی هلند امروز دوشنبه مدعی شد که نیروی هوایی دانمارک دو بمب افکن روسی را که بر فراز حریم هوایی دانمارک شناسایی شده بود قبل از رسیدن به حریم هوایی هلند، رهگیری کرده است.به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از نیروی هوایی سلطنتی هلند افزود: این دو بمب افکن روسیه به سمت منطقه ای که هلند برای ائتلاف نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) رصد می کند، حرکت می کردند.نیروی هوایی سلطنتی هلند افزود: صبح دوشنبه جنگنده های اف-۱۶ هلند وارد عملیات شدند اما بمب افکن های روسیه قبل از ورود به حریم هوایی ناتو در این کشور رهگیری شدند واکنون به عقب بازگشته اند.

بازار سخنگوی نیروی هوایی سلطنتی هلند اعلام کرد هواپیماهایی رهگیری می شوند که کد شناسایی منحصربفردی نداشته باشند، برنامه پروازی ارائه ندهند و مکالمه دوطرفه ای وجود نداشته باشد.وی مدعی شد نقض حریم هوایی یک کشور اروپایی یا نزدیک شدن به آن از سوی هواپیماهای روسیه پدیده نادری نیست.رویترز نوشت این خبرگزاری نتوانست بلافاصله با وزارت دفاع دانمارک برای اظهارنظر در این زمینه تماس بگیرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر