1402\09\30 15:22:54


بایدن: ترامپ تهدیدی برای دموکراسی است

باشگاه خبرنگاران/ رئیس جمهور آمریکا ضمن استقبال از حکم دادگاه کلرادو علیه ترامپ، او را تهدیدی برای دموکراسی دانست. جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در شبکه اجتماعی ایکس، گفت که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، تهدید‌های زیادی برای کشور به همراه دارد که بزرگترین آن‌ها «دموکراسی» است.

رئیس جمهور آمریکا ضمن استقبال از حکم دادگاه کلرادو علیه ترامپ، او را تهدیدی برای دموکراسی دانست.جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در شبکه اجتماعی ایکس، گفت که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، تهدید‌های زیادی برای کشور به همراه دارد که بزرگترین آن‌ها «دموکراسی» است.او این بیانیه را با تاکید بر اینکه ترامپ تهدیدی برای «حق انتخاب، حقوق مدنی، حق رای» است، آغاز کرد و نوشت ترامپ تهدیدی است که «جایگاه آمریکا در جهان» را به خطر می‌اندازد.

وی خاطرنشان کرد: اگر آمریکا دموکراسی خود را از دست بدهد، «همه چیز را از دست خواهد داد».بیانیه وی در پی وعده اخیر کمپین ریاست جمهوری ترامپ مبنی بر تجدید نظر در مورد تصمیم دادگاه عالی کلرادو صورت گرفت.دادگاه عالی کلرادو دیروز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به دلیل نقض قانون اساسی آمریکا رد صلاحیت و او را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ محروم کرد. این برای اولین بار در تاریخ آمریکاست که دادگاه کلرادو از اصلاحیه قانون اساسی برای حذف ترامپ از رقابت‌های انتخاباتی استفاده کرده است. بازار ترامپ در نظرسنجی‌ها از بایدن پیش است و برخی گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که اقدام دادگاه کلرادو بخشی از سیاست دموکرات هاست.. .


بازنشر از : آخرین خبر