1401\06\01 09:28:13


بسته حمایتی ۸۰ میلیون یورویی هلند برای اوکراین

در ادامه کمک‌های مالی و نظامی کشورهای اروپایی به اوکراین، هلند اعلام کرد یک بسته حمایتی ۸۰ میلیون یورویی را به کی‌یف ارائه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع هلند اعلام کرد تصمیم دارد یک بسته کمک حمایتی دیگر به ارزش ۸۰ میلیون یورو به اوکراین کمک کند.

«کاجسا اولونگرن»، وزیر دفاع و «لیزی شراینماخر»، وزیر تجارت خارجی و همکاری‌های توسعه‌ای هلند اخیرا برای یک سفری کاری به اوکراین سفر کردند. در جریان این سفر بسته حمایتی هلند به اوکراین اعلام شد. بنا بر گزارش وزارت دفاع هلند، ۶۵ میلیون از این بسته حمایتی صرف کمک و سرمایه‌گذاری در اوکراین خواهد شد.

و بقیه این بسته حمایتی نیز برای طرح‌هایی صرف خواهد شد که هدف آنها پاک‌سازی مین‌ها و دیگر مواد منفجره باقی‌مانده از جنگ می‌شود. این کمک‌های حمایتی هلند در حالی انجام می‌شود که وزیر دفاع این کشور اخیراً اعلام کرد که هلند در زمینه ادامه کمک نظامی به اوکراین محدودیت‌هایی دارد. نشریه «پولیتیکو»، نیز هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد داده‌ها و اطلاعات جدید نشان می‌دهد برای اولین بار پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، در ماه گذشته (ماه جولای) شش کشور بزرگ اروپایی هیچ کمک نظامی به اوکراین ارائه ندادند.

«مؤسسه اقتصاد جهانیِ کِیل» که پشتیبانی‌ها و حمایت‌ها از اوکراین در طول جنگ را رصد می‌کند، این اطلاعات را منتشر کرده و نوشته انگلیس، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، و لهستان شش کشور اروپایی هستند که ماه گذشته به اوکراین هیچ کمک نظامی نکردند. «کریستوف ترِبِسِچ»، رئیس تیم پیگیری پشتیبانی‌ها و حمایت‌ها از اوکراین در گفت‌وگو با «پولیتیکو» گفته است: داده‌های ما فاش می‌کند که تعهدات اروپایی‌ها در زمینه کمک نظامی به کی‌یف از ماه آوریل روند کاهشی داشته است. از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی، برای توقف پیشروی ارتش روسیه، علاوه بر اعمال تحریم‌های شدید علیه مسکو، تاکنون میلیاردها دلار کمک تسلیحاتی و مالی در اختیار دولت و ارتش اوکراین قرار داده‌اند..

.


بازنشر از : مهر

جنگ اوکراین

هلند

اوکراین

روسیه