یورو نیوز/ امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه می‌گوید پرچم روسیه نمی‌تواند در المپیک ۲۰۲۴ پاریس برافراشته شود.  آقای ماکرون در پاسخ به پرسشی در خصوص حضور احتمالی ور

1402\06\16 19:45:46


درخواست جنجالی مکرون علیه روسیه

یورو نیوز/ امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه می‌گوید پرچم روسیه نمی‌تواند در المپیک ۲۰۲۴ پاریس برافراشته شود.  آقای ماکرون در پاسخ به پرسشی در خصوص حضور احتمالی ورزشکاران روسی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس گفت: «در شرایطی که روسیه در حال ارتکاب جنایات جنگی است، نمی‌توان پرچم این کشور را در المپیک نشان داد.

یورو نیوز/ امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه می‌گوید پرچم روسیه نمی‌تواند در المپیک ۲۰۲۴ پاریس برافراشته شود. آقای ماکرون در پاسخ به پرسشی در خصوص حضور احتمالی ورزشکاران روسی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس گفت: «در شرایطی که روسیه در حال ارتکاب جنایات جنگی است، نمی‌توان پرچم این کشور را در المپیک نشان داد.»از آنجایی که تردیدهایی در خصوص حضور احتمالی ورزشکاران روسیه و بلاروس در بازی‌های المپیک بعدی در پاریس وجود دارد اظهار نظر رئیس جمهوری فرانسه در این رابطه می‌تواند حائز اهمیت باشد.

ماکرون در مصاحبه با روزنامه ورزشی اکیپ که چهارشنبه شب منتشر شد در این خصوص گفت: «فکر می‌کنم بر سر عدم نمایش پرچم روسیه در بازی‌های ۲۰۲۴ اجماع وجود دارد.»  بازار با این حال وی افزود که تصمیم نهایی در مورد اجازه دادن به ورزشکاران روسی و بلاروسی برای حضور در مسابقات به صورت انفرادی به عهده کمیته بین‌المللی المپیک IOC و رئیس آن توماس باخ است. ماکرون در ادامه مصاحبه به روزنامه فرانسوی گفت: «مسئله واقعی که جهان المپیک باید در مورد آن تصمیم بگیرد این است که به این ورزشکاران که گاهی سالها برای رسیدن به این جایگاه خود را آماده کرده‌اند چه جایگاهی بدهد؟» . .


بازنشر از : آخرین خبر


نمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر