1401\06\01 01:08:31


سخنرانی سید حسن نصرالله آغاز شد

سید حسن نصرالله شامگاه دوشنبه به مناسبت پایان مراسم و جشن های چهلمین سالروز تاسیس جنبش حزب الله لبنان سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله شامگاه دوشنبه به مناسبت پایان مراسم و جشن های چهلمین سالروز تاسیس جنبش حزب الله لبنان سخنرانی کرد.

بر اساس این گزارش، سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود از جانب خودش و برگزارکنندگان مراسم و جشن های چهلمین سالروز تاسیس جنبش حزب الله لبنان، از شرکت کنندگان تشکر کرد. دبیرکل حزب الله لبنان گفت: برادران و خواهران در تمام موسسات حزب الله طی دو ماه گذشته نسبت به تشریح ابعاد متعدد این روند چهل ساله و دستاوردهای آن در زمینه های مختلف اقدام کردند. از تمام برادران و خوهرانی که طی دو ماه گذشته نسبت به ارائه تصویری واقعی و درخشان و غیرمبالغه آمیز درباره تلاش ها و دستاوردها و فداکاری های تمام عوامل و رزمندگان در این مسیر مبارک مبادرت نمودند، تشکر می کنم.

امام خمینی (ره) بزرگترین هدایتگر حزب الله در عصر کنونی سید حسن نصرالله تاکید کرد: هنگامی که از چهل سالروز صحبت می کنیم باید نکته مهمی را توضیح دهم. ما ارتباط خود را با قبل از سال ۱۹۸۲ قطع نمی کنیم بلکه ارتباط عمیق و اساسی با تمام تلاش ها، مبارزات، اقدامات و چارچوب های قبل از ۱۹۸۲ وجود دارد. جا دارد به الهام بزرگ از شهید عظیم الشان سید محمد باقر صدر اشاره کنیم.

همچنین به امام موسی صدر اشاره می کنم چرا که وی پیشگام تاسیس و رهبری مقاومت بود. به همه و تمام جهانیان تاکید می کنیم که مسیر جهادی ما یکی از نتایج مبارک جهاد این فرمانده بزرگ (امام موسی صدر) است و هر دوی حزب الله و جنبش امل فرزندان و شاگردان وی هستند که به راهش ادامه می دهند. دبیرکل حزب الله افزود: از تلاش علمای بزرگ خود و تمام علما در عرصه اسلام که مروج آگاهی و انجام امر به معروف بودند، قدردانی می کنیم و به الهام بخش بزرگ، هدایتگر اعظم، و موسس نهضت و روح انقلاب در این عصر حضرت امام سید روح الله موسوی خمینی اشاره می نماییم.

ناکامی طرح خاورمیانه جدید از نتایج پایداری اسطوره ای سال ۲۰۰۶ سید حسن نصرالله ساقط شدن طرح خاورمیانه جدید را از نتایج پایداری اسطوره ای در سال ۲۰۰۶ خواند و گفت: آنها در سال ۲۰۰۶ در نابودی مقاومت شکست خوردند و مقاومت قویتر و مستحکم تر از آن خارج شد. البته ما تمام این دستاوردها را به خودمان نسبت نمی دهیم و در بیداری مردم، احیای امید به پیروزی و قدرت وارد کردن شکست به دشمن سهیم بودیم. دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: آنچه در مرحله بعد باید انجام گیرد حفظ مقاومت و حضور و آمادگی آن است.

کسی تصور نکند که تبلیغات رسانه ای و هیاهو، توهین و ناسزا و شایعات می تواند عزم و اراده مقاومت را سست کند. چیزی که باید انجام شود آزادسازی بقیه اراضی اشغالی لبنان است. سید حسن نصرالله ادامه داد: تثبیت معادلات بازدارندگی برای صیانت از سرزمین، کرامت و منابع و ثروت های لبنان از امور مهم است.

ما آمادگی دائم خود را برای بررسی هرگونه راهبرد دفاع ملی و توافق در خصوص آن اعلام می کنیم. حمایت از آرمان فلسطین دبیرکل حزب الله تصریح کرد: دومین عنوان، فلسطین و آرمان آن است. ما طی ۴۰ سال گذشته به این موضوع ایمان داشتیم و پایبندی خود را به آن اعلام می کنیم.

ما طی ۴۰ سال گذشته موضوع آوارگان فلسطینی در اردوگاه ها و حقوق آنها را دنبال می کردیم و به ایستادگی دائم در کنار برادران فلسطینی ادامه خواهیم داد. ما ایستادیم و با تمام اشکال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت کردیم و تمام آزادگان جهان را به عدم عادی سازی روابط با این رژیم نژادپرست و وحشی دعوت کردیم. امروز یک دختر جوان لبنانی دیگر هم از مصاف با شطرنج باز اسرائیلی در جشنواره ابوظبی انصراف داد.

ما به این جوانان افتخار می کنیم و روی آنها بسیار حساب باز کرده ایم. تمام مردم لبنان که بر روی دشمن بودن اسرائیل اجماع دارند باید به شربل و نادیا (دو دختر مذکور) افتخار کنند. سوریه و عراق سید حسن نصرالله درباره سوریه گفت: ما به سوریه رفتیم و در کنار رهبری و ارتش سوریه و دیگر دوستان قرار داشتیم و روز به روز به درست بودن گزینه ای که اتخاذ کردیم بیشتر ایمان می آوریم.

بخش اعظم سوریه در امنیت و امان است و مردم می توانند به مناطق خود بازگردند. فشارهای سیاسی آمریکا و برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان مانع پیشرفت روابط بین لبنان و سوریه شده است. دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما همچنان در آینده نیز مواضع و همبستگی خود را با ملت های عربی ابراز خواهیم کرد و برای تحمل پیامدهای آن نیز آماده هستیم چرا که این موضع گیری و همبستگی برحق است و باید ابراز شود.

سید حسن نصرالله افزود: ما در چارچوب امکانات خود به مبارزه با داعش در عراق کمک کردیم و اگر عراق بار دیگر در معرض آن قرار گیرد و همچون سال های گذشته از ما درخواست شود، در اینکه فرماندهان و برادران ما برای مبارزه در کنار برادران خود به این کشور بروند تردید نخواهیم کرد. ایران یک قدرت منطقه ای بزرگ است دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ایران یک قدرت منطقه ای بزرگ است که تمام مظلومین و نیروهای مقاومت در منطقه به آن تکیه دارند. حزب الله در شکل گیری و تشکیل محور مقاومت سهیم بود و ما بخشی از این محور هستیم و باقی خواهیم ماند.

ما بر روی این محور به عنوان قدرتی که قادر به رویارویی با طرح های اشغالگری و هیمنه طلبی است حساب باز کرده ایم. تکمیل می شود.... .


بازنشر از : مهر

سید حسن نصرالله

حزب الله لبنان

لبنان