1402\09\30 15:22:55


وال‌استریت‌ژورنال: حماس درخواست اسرائیل برای توافق آتش‌بس را رد کرد

تسنیم/ روزنامه آمریکایی مدعی شد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس درخواست رژیم صهیونیستی برای برقراری آتش‌بس یک هفته‌ای در غزه در ازای آزادی ۴۰ اسیر را رد کرده است. روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس درخواست اسرائیل برای توقف 7 روزه جنگ در ازای آزادی حدود 40 اسیر را رد کرده و گفته مذاکرات تنها در صورتی می‌توانند آغاز شوند که اسرائیل ابتدا حملاتش به غزه را متوقف کند.

روزنامه آمریکایی مدعی شد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس درخواست رژیم صهیونیستی برای برقراری آتش‌بس یک هفته‌ای در غزه در ازای آزادی ۴۰ اسیر را رد کرده است.روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس درخواست اسرائیل برای توقف 7 روزه جنگ در ازای آزادی حدود 40 اسیر را رد کرده و گفته مذاکرات تنها در صورتی می‌توانند آغاز شوند که اسرائیل ابتدا حملاتش به غزه را متوقف کند.این گزارش در شرایطی منتشر شده که اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس برای دیدار با رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر وارد قاهره، پایتخت مصر شده است.منابع مصری به وال‌ استریت‌ژورنال گفته‌اند که اسرائیل اصرار داشت که تمامی زنان و کودکان اسیر در ازای وقفه یک هفته‌ای در جنگ و اجازه ورود کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه آزاد شوند.وال‌استریت‌ژورنال نوشته برای اولین بار این مذاکرات شامل نمایندگی از جهاد اسلامی فلسطین بود.

هم حماس و هم جهاد اسلامی تأکید کردند که اسرائیل قبل از آغاز مذاکرات در خصوص توافق احتمالی حمله را متوقف کنند.نمایندگان مقاومت فلسطین علاوه بر این خواستار آزادی تمامی اسرای فلسطینی در ازای آزادی بیش از 100 اسیر اسرائیلی در غزه شدند.  چند روز پیش روزنامه یسرائیل هیوم در وبسایت خود خبر داد، با وجود آن که اسرائیل همچنان به نتیجه بخش بودن فشارها برای متقاعد کردن رهبران حماس جهت کوتاه آمدن از پیش شرط خود دل بسته اند، حماس تغییر در مواضع خود نداده است.آرییل کاهانا تهیه کننده این گزارش آورده است، اسرائیل به این امر دل بسته است که قطری‌ها بتوانند با فشار وارد کردن بر حماس آنها را مجاب به پذیرش توافق مبادله اسرای جدیدی کنند، اما این امر تا لحظه تهیه گزارش ناامید کننده بوده است و با توجه به واکنش منفی حماس نسبت به هر نوع مذاکراتی (تا زمان اعلام آتش بس کامل) امکان تحقق توافق جدید بسیار ناچیز است.در ادامه این گزارش آمده است، پیش بینی می‌شود که دیدی بارنیاع رئیس موساد طی روزهای آتی نشست‌های بیشتری را با مسئولین قطری و آمریکایی برگزار کند، هدف از این نشست‌ها رسیدن به نقطه‌ای است که بتوان تلاش‌های بازگرداندن گروگان‌ها (اسرای) اسرائیلی در غزه را از آن آغاز کرد. بازار. .


بازنشر از : آخرین خبر