1402\05\23 20:11:03


واکنش اتحادیه‌اروپا به‌حمله تروریستی به‌حرم مطهر شاهچراغ (ع)

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که بروکسل حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) را محکوم می‌کند.

«پیتر استانو» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه با انتشار پیامی در رسانه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در ایران را محکوم کرد.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص نوشت: اتحادیه اروپا حمله تروریستی دیروز یکشنبه به حرم مطهر شاهچراغ در شیراز را قاطعانه محکوم می‌کند. «پیتر استانو» در این خصوص تأکید کرد: این (حمله تروریستی) نمونه دیگری از هدف قرار دادن غیرنظامیان بی گناه توسط تروریست‌ها است. اتحادیه اروپا با خانواده قربانیان ابراز همدردی می‌کند.

وزارت خارجه سلطان نشین عمان هم پیشتر به حادثه تروریستی شاهچراغ ع در شهر شیراز در جنوب ایران واکنش نشان داد. وزارت خارجه سلطان نشین عمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: عمان مراتب همدردی و تسلیت خود را به کشور دوست، جمهوری اسلامی ایران و خانواده قربانیان حمله به شاهچراغ در شهر شیراز که روز گذشته رخ داد، ابراز می‌دارد و برای مجروحان این حادثه شفای عاجل آرزو می‌کند. وزارت خارجه عراق هم حمله تروریستی به زائران حرم شاهچراغ ع در شهر شیراز در جنوب ایران را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده بود: عراق ضمن محکومیت این حمله و ابراز انزجار شدید از این حمله تروریستی به زائران حرم شاهچراغ در شهر شیزار که شماری شهید و زخمی برجای گذاشت، بر موضع خود در مخالفت با انواع تروریسم و ایستادگی در کنار جامعه بین المللی در مقابله با تروریسم تاکید کرد. وزارت خارجه عراق همچنین بر حمایت خود از همه تلاش‌های حسنه با هدف از بین بردن افراط گرایی و خشونت تاکید کرد.. .


بازنشر از : مهر

حرم شاهچراغ ( ع )

حادثه تروریستی شاه چراغ

پیتر استانو

اتحاد