1402\05\23 20:13:06


واکنش تأمل‌برانگیز انگلیس به حمله تروریستی در حرم شاهچراغ (ع)!

سفیر انگلیس در تهران در واکنش به‌حمله تروریستی در حرم شاهچراغ (ع)، آن را «حادثه» توصیف کرد!

سیمون شرکلیف سفیر انگلیس در تهران حمله تروریستیدیروز به حرم شاهچراغ (ع) در شیراز را یک «حادثه» خواند! سفیر انگلیس در تهران در پیامی در رسانه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) به صورت تأمل‌برانگیزی در این ارتباط نوشت: از شنیدن خبر حوادث دیروز در شیراز بسیار متاثر شدم.

وی که کشورش سابقه طولانی در حمایت از تروریست ها را در کارنامه خود دارد، در این باره مدعی شد: به خانواده های افراد آسیب دیده تسلیت می گویم! خشونت علیه مردم، به هر شکلی، هیچ گونه توجیهی ندارد. وزارت خارجه سلطان نشین عمان هم پیشتر به حادثه تروریستی شاهچراغ ع در شهر شیراز در جنوب ایران واکنش نشان داد. وزارت خارجه سلطان نشین عمان در بیانیه ای اعلام کرد: عمان مراتب همدردی و تسلیت خود را به کشور دوست، جمهوری اسلامی ایران و خانواده قربانیان حمله به شاهچراغ در شهر شیراز که روز گذشته رخ داد، ابراز می دارد و برای مجروحان این حادثه شفای عاجل آرزو می کند.

وزارت خارجه عراق هم حمله تروریستی به زائران حرم شاهچراغ ع در شهر شیراز در جنوب ایران را به شدت محکوم کرد. در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده بود: عراق ضمن محکومیت این حمله و ابراز انزجار شدید از این حمله تروریستی به زائران حرم شاهچراغ در شهر شیزار که شماری شهید و زخمی برجای گذاشت، بر موضع خود در مخالفت با انواع تروریسم و ایستادگی در کنار جامعه بین المللی در مقابله با تروریسم تاکید کرد. وزارت خارجه عراق همچنین بر حمایت خود از همه تلاش‌های حسنه با هدف از بین بردن افراط گرایی و خشونت تاکید کرد..

.


بازنشر از : مهر

انگلیس

ایران

شاهچراغ (ع)

حادثه تروریستی شاه چراغ