ادامه سرقت نفت سوریه توسط آمریکا سوریه ایالات متحده امریکا نفت سرقت نیروهای اشغا

1401\10\24 18:14:21


ادامه سرقت نفت سوریه توسط آمریکا

نیروهای اشغالگر آمریکایی در ادامه سرقت نفت سوریه، چندین تانکر نفت این کشور را از حومه حسکه به شمال عراق منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، نیروهای اشغالگر آمریکایی که مشغول غارت منابع طبیعی سوریه هستند، چندین تانکر نفت این کشور را از طریق گذرگاه غیر قانونی المحمودیه به شمال عراق منتقل کردند.

منابع محلی در حومه الیعربیه نیز اعلام کردند که نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه «قسد» کاروان متشکل از ۵۳ نفتکش حامل نفت مسروقه سوریه را از طریق گذرگاه المحمودیه به پایگاه های خود در اراضی عراق منتقل کردند.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.


بازنشر از : مهر

سوریه

ایالات متحده امریکا

نفت

سرقت

نیروهای اشغالگر آمریکایی در ادامه سرقت نفت سوریه، چندین تانکر نفت این کشور را از حومه حسکه به شمال عراق منتقل کردند.