1401\11\01 21:10:41


بروز شکاف بین متحدان ناتو بر سر ارسال تانک به اوکراین

ایلنا/ روزنامه نیویورک تایمز از وجود اختلاف بین متحدان ناتو برسر تجهیز اوکراین به تانک خبر داد.  به گزارش نیویورک تایمز، متحدان ناتو بر سر تامین تانک‌های مورد نیاز اوکراین اختلاف نظر دارند که نشان دهنده بروز شکاف در بین اعضای این پیمان است.

روزنامه نیویورک تایمز از وجود اختلاف بین متحدان ناتو برسر تجهیز اوکراین به تانک خبر داد. به گزارش نیویورک تایمز، متحدان ناتو بر سر تامین تانک‌های مورد نیاز اوکراین اختلاف نظر دارند که نشان دهنده بروز شکاف در بین اعضای این پیمان است.این روزنامه نوشت: «تحلیلگران معتقد هستند که شکاف‌های به ظاهر کوچکی بین اعضای ناتو وجود دارد اما آنها در واقع بسیار بزرگ هستند».در ادامه این گزارش آمده است: «دیدگاه‌های اعضای ناتو درباره استراتژی‌های این پیمان در سال آینده و حمایت از اوکراین طی چند ماه آینده متفاوت است و بیشتر جنجال‌ها پشت درهای بسته رخ می‌دهد، اما همه از عدم تمایل آلمان به ارائه تانک‌های لئوپارد ۲ با خبر شده‌اند».نیویورک تایمز نوشت:«نمایندگان دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به وضوح از روند مذاکرات خود با همتایان آلمانی طی هفته جاری ناراحت هستند.

اما در واقع، برخی در واشنگتن معتقد هستند که نگرانی‌های واقعی اولاف شولتز، صدراعظم آلمان از این حقیقت نشأت می‌گیرد که به نظر او جهان آماده مشاهده تانک‌های کشورش در نزدیکی مرزهای روسیه نیست، چرا که این موضوع یادآور تهاجم نازی‌ها در جنگ جهانی دوم است».. .


بازنشر از : آخرین خبر