روسیه: انگلیس عملا در اوکراین با روسیه می جنگد روسیه اوکراین انگلیس سفارت روسیه در انگلیس رویکرد دولت لندن را برا

1401\10\24 18:15:21


روسیه: انگلیس عملا در اوکراین با روسیه می جنگد

سفارت روسیه در انگلیس رویکرد دولت لندن را برای ارسال مداوم تجهیزات نظامی به اوکراین را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سفارت روسیه در لندن رویکرد جنگ افروزانه انگلیس در اوکراین که با تجهیز مداوم تسلیحاتی این کشور دنبال می شود، را مورد انتقاد قرار داد.

سفارت روسیه در لندن امروز شنبه در بیانیه ای در واکنش به خبر ارسال تانک های چلنجر به اوکراین اعلام کرد که ارسال تانک‌های انگلیسی به کی‌یف تنها به خصومت‌های بیشتر در اوکراین می انجامد و قربانیان تازه می گیرد.

در بیانیه سفارت روسیه در لندن تاکید شد که تانک‌های چلنجر ۲ انگلیس کمکی به ارتش اوکراین برای تغییر وضعیت نمی‌کند، بلکه تنها به یک هدف قانونی برای نیروهای روسیه تبدیل خواهد شد.

سفارت روسیه در لندن در ادامه یادآور شد که انگلیس به شکل فزاینده ای وارد درگیری های اوکراین شده است و در عین حال زندگی مردم عادی اوکراینی را نادیده می گیرد.

دولت انگلیس امروز شنبه اعلام کرد که «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس در تماس تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین وی را در جریان ارسال تجهیزات نظامی جدید به این کشور قرار داد.

بنا به اعلام دولت لندن، سوناک در این گفتگو به رئیس جمهور اوکراین اطلاع داد که انگلیس به زودی تانک های ۲ چلنجر را در اختیار ارتش اوکراین قرار می دهد.


بازنشر از : مهر

روسیه

اوکراین

انگلیس

سفارت روسیه در انگلیس رویکرد دولت لندن را برای ارسال مداوم تجهیزات نظامی به اوکراین را مورد انتقاد قرار داد.


نمایندگی بوتان تهران