ولودیمیر زلنسکی اتحادیه اروپا اوکراین رئیس شورای اروپا، رئیس جمهور اوکراین را برای حضور در نشست آتی اتحادیه اروپا

1401\11\19 06:20:05


زلنسکی به نشست اتحادیه اروپا دعوت شد

رئیس شورای اروپا، رئیس جمهور اوکراین را برای حضور در نشست آتی اتحادیه اروپا دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، اتحادیه اروپا از رئیس جمهور اوکراین برای حضور در نشست آتی این اتحادیه دعوت به عمل آورد.

«بارند لیتس» سخنگوی رئیس شورای اروپا، اعلام کرد که «شارل میشل» رئیس شورای اروپا رسماً از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین دعوت کرده است تا در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل در روزهای ۹ و ۱۰ فوریه شرکت کند. سخنگوی رئیس شورای اروپا در پیامی در حساب کاربری خود در توییتر آرود که رئیس شورای اروپا از رئیس جمهور زلنسکی دعوت کرده است تا شخصاً در نشست آینده شورای اروپا شرکت کند. به دلایل امنیتی، اطلاعات بیشتری ارائه نخواهد شد.

روزنامه فایننشال تایمز نیز پیشتر به نقل از منابع آگاه خود اعلام کرد که رئیس جمهوراوکراین در نظر دارد شخصاً در نشست سران اتحادیه اروپا، که قرار است در پایان این هفته برگزار شود، حضور یابد. به نوشته فایننشال تایمز، زلنسکی قرار است تا در یک جلسه ویژه پارلمان اروپا نیز سخنرانی کند. بنا به نوشته اینتل ریپابلیک، کمیسیون اروپا به دلایل امنیتی جزئیات بیشتری در ارتباط با سفر مقامات اوکراین و برنامه های این سفر را ارائه نکرده است.

در دوم فوریه، کمیسیون اروپا نشستی را در کی یف برگزار کرد و پس از آن نشست سران اتحادیه اروپا و اوکراین در سوم فوریه برگزار شد. بروکسل در جریان این نشست ها متعهد شد که تسلیحات و کمک های مالی بیشتری در اختیار اوکراین قرار دهد و از بازسازی این کشور پس از جنگ حمایت کند. با این حال اتحادیه اروپا از تعیین تاریخ دقیق برای پیوستن اوکراین به این اتحادیه خودداری کرد..

.


بازنشر از : مهر

ولودیمیر زلنسکی

اتحادیه اروپا

اوکراین


قفسه فلزی - قفسه انبار