فارس/ رسانه‌های آمریکایی از سقوط یک بالگرد رزمی «آپاچی» نیروی زمینی ارتش آمریکا در منطقه «تاکیتنا» نزدیک ایالت «آلاباما» خبر دادند. رسانه&

1401\11\19 04:20:18


سقوط بالگرد «آپاچی» ارتش آمریکا

فارس/ رسانه‌های آمریکایی از سقوط یک بالگرد رزمی «آپاچی» نیروی زمینی ارتش آمریکا در منطقه «تاکیتنا» نزدیک ایالت «آلاباما» خبر دادند. رسانه‌های آمریکایی روز دوشنبه از سقوط یک فروند بالگرد رزمی «آپاچی»

رسانه‌های آمریکایی از سقوط یک بالگرد رزمی «آپاچی» نیروی زمینی ارتش آمریکا در منطقه «تاکیتنا» نزدیک ایالت «آلاباما» خبر دادند.رسانه‌های آمریکایی روز دوشنبه از سقوط یک فروند بالگرد رزمی «آپاچی»  نیروی زمینی ارتش آمریکا در منطقه «تاکیتنا» در ۱۷۷ کیلومتری شمال «آنکوریج» نزدیک ایالت «آلاباما»  خبر دادند.به گزارش وبگاه‌ «آرمی تایمز» مقامات نظامی آمریکا  روز دوشنبه گفتند که بر اثر یک سانحه بالگرد آپاچی حین برخاستن از باند پایگاه هوایی محل استقرار واژگون و طی آن دو نظامی مجروح شدند.

 ارتش امریکا اعلام کرد که در این سانحه نیروهای مجروح شده به بیمارستان‌های منطقه منتقل شدند و در آنجا تحت درمان قرار گرفتند.این سانحه روز یکشنبه که هنگام بلند شدن بالگرد رخ داده و بالگرد مذکور آسیب دیده است. ارتش آمریکا از شروع تحقیقات برای مشخص شدن علت اصلی این سانحه خبر داده است.ای‌اچ-۶۴ آپاچی  ساخت شرکت بوئینگ است. آپاچی  نخستین بار سال ۱۹۷۵ به پرواز درآمد دارای یک حسگر نصب شده در دماغه هلیکوپتر است که نقش جستجو برای یافتن اهداف و سامانه‌های دید در شب را ایفا می‌کند.تسلیحات آپاچی شامل یک توپ ۳۰ میلی‌متری به همراه  ترکیبی از موشک‌های «هلفایر» است.

این بالگرد دارای چندی سامانه   پشتیبان برای بالا بردن دوام در نبرد است و  احتمال زنده ماندن خدمه در سقوط را افزایش می‌دهد.اخیرا نیزیک فروند هواپیمای آموزشی «توربوپراپ تی-۶بی تکسان» نیروی دریایی آمریکا در «آلاباما» در منطقه‌ای خالی از سکنه سقوط کرد. فرمانده  نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک استاد پرواز و دانشجوی خلبانی موفق به خروج اضطراری از این هواپیما شدند. بنابر اعلام نیروی دریایی آمریکا، استاد خلبان و دانشجوی خلبانی به دلیل جراحات جزئی تحت مداوا قرار گرفتند..

.


بازنشر از : آخرین خبر


پیش بینی قیمت روز دلار طلا و خودرو