1401\09\08 22:03:21


لندن سفیر چین را احضار کرد  

ایسنا/ دولت انگلیس سفیر چین در این کشور را برای ارائه توضیحات درباره بازداشت خبرنگار شبکه خبری بی‌بی‌سی در تظاهرات ضدکرونایی چین، فراخواند. شبکه خبری بی‌بی‌سی روز یکشنبه اعلام کرد که اد لاورنس، خبرنگار این شبکه حین تهیه گزارش از تظاهرا

دولت انگلیس سفیر چین در این کشور را برای ارائه توضیحات درباره بازداشت خبرنگار شبکه خبری بی‌بی‌سی در تظاهرات ضدکرونایی چین، فراخواند.شبکه خبری بی‌بی‌سی روز یکشنبه اعلام کرد که اد لاورنس، خبرنگار این شبکه حین تهیه گزارش از تظاهرات شانگهای علیه قوانین سخت‌گیرانه کرونا در چین، ‌توسط پلیس این کشور بازداشت شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.جیمز کلورلی، وزیر خارجه انگلیس در نشست وزرای خارجه کشورهای ناتو در بخارست گفت: ما سفیر چین را فرا خواندیم.

حفاظت از آزادی مطبوعات اهمیت زیادی دارد.شهرهای چین در روزهای اخیر شاهد تظاهرات گسترده علیه شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری این کشور و سیاست «کرونا صفر» او بوده‌اند.ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت که پکن به دلیل اظهارات عجولانه بریتانیا در مورد ضرب و شتم یک خبرنگار بی بی سی در شانگهای اعتراض شدیدی به دولت بریتانیا داشته است.در مقابل، امروز (سه‌شنبه) ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: اظهارات بریتانیا در این مسئله حقایق را تحریف می‌کند و ما آن را دخالت در سیاست‌های داخلی چین می‌دانیم، پس شدیداً با آن مخالفت می‌کنیم.این دیپلمات چینی گفت، خبرنگار مذکور به درخواست پلیس برای خروج از محل شلوغی توجهی نکرده و همچنین خود را به درستی معرفی نکرده است. لیجیان گفت، او به پلیس نگفته که از اصحاب رسانه است.این سخنگو اقدامات پلیس چین را «در چهارچوب قانون» دانست و ادعای ضرب و شتم این روزنامه‌نگار را دروغ دانست.. .


بازنشر از : آخرین خبر