فارس/ «دیمیتری مدودوف» معاون شورای امنیت روسیه به هشدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره نابودی ارتش روسیه در صورت حمله اتمی به اوکراین پاسخ داد. رئیس‌جمهور

1401\07\22 16:46:32


مدودف هشدار بورل علیه روسیه را جواب داد

فارس/ «دیمیتری مدودوف» معاون شورای امنیت روسیه به هشدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره نابودی ارتش روسیه در صورت حمله اتمی به اوکراین پاسخ داد. رئیس‌جمهور سابق روسیه که هم اکنون عضو ارشد شورای امنیت این کشور است، هشدار داد که اظها

«دیمیتری مدودوف» معاون شورای امنیت روسیه به هشدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره نابودی ارتش روسیه در صورت حمله اتمی به اوکراین پاسخ داد.رئیس‌جمهور سابق روسیه که هم اکنون عضو ارشد شورای امنیت این کشور است، هشدار داد که اظهارات اخیر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ناشی از «پارانویا» است.به گزارش خبرگزاری تاس روسیه، دیمیتری مدودوف معاون شورای امنیت روسیه اعلام کرد اظهارات اخیر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که کشورهای غربی آمادگی ارائه حمایت همه جانبه از اوکراین را ندارند.رئیس‌جمهور و نخست‌‎وزیر اسبق روسیه در پاسخ به اظهارات جوزپ بورل مواضع کشورهای غربی را محکوم کرد و هشدار داد که آنها جهان را تا آستانه یک آخرالزمان اتمی می‌برند.جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته مدعی شد که حمله اتمی روسیه به اوکراین  با پاسخ قدرتمند از سوی غرب  مواجه و ارتش روسیه نابود خواهد شد.پیشتر «ولادیمیر پوتین»  رئیس‌جمهور روسیه  پس از امضای فرمان بسیج  برای افزایش نیروهای ارتش روسیه  به ناتو هشدار داد که کشورش  ابزار تخریب مختلفی برای دفاع از «تمامیت ارضی» در اختیار دارد.

پوتین گفت، این یک بلوف نیست.جوزپ بورل  روز پنجشنبه در سخنانی گفت، باید مشخص باشد که مردم حامی اوکراین و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و ایالات متحده و ناتو نیز بلوف نمی‌زنند.

وی گفت: «هرگونه حمله اتمی علیه اوکراین نه یک پاسخ اتمی، بلکه چنان پاسخ قدرتمند  نظامی در پی دارد که ارتش روسیه نابود خواهد شد».دیمیتری مدودوف در پاسخ به این اظهارات اعلام کرد، ادعای احتمال حمله اتمی روسیه به اوکراین توسط بورل چیزی جز «پارانویا» نیست.معاون شورای امنیت روسیه با رد کردن تهدید هشدارآمیز جوزف بورل درباره نابودی ارتش روسیه تصریح کرد: «بیایید پارانویای حمله اتمی روسیه را به وجدان او بسپاریم».رئیس‌جمهور و نخست‌‎وزیر اسبق روسیه ادامه داد: «اخیرا نوشتم که کشورهای غربی به اوکراین و رژیم آن اهمیتی نمی‌دهند و نمی‌خواهند به آنها پشتیبانی همه‌جانبه ارائه دهند.

علاوه بر این، غوغاگران خارج از کشور و اروپا قطعا در یک آخرالزمان اتمی برای آنها نمی‌میرند.

به همین دلیل است که پاسخ آنها دقیق و متعادل خواهد بود و این معنای دوم سخنان بورل است».از سوی دیگر، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز (جمعه) در یک مصاحبه گفت که آمریکا مسئول فروپاشی نظام امنیتی در جهان است.

وی در مصاحبه با شبکه «ریانووستی» ضمن مقصر دانستن آمریکا در ازبین رفتن امنیت جهانی، توضیح داد که واشنگتن نمی‌خواهد نگرانی‌های روسیه را در نظر بگیرد.


بازنشر از : آخرین خبر

فارس/ «دیمیتری مدودوف» معاون شورای امنیت روسیه به هشدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره نابودی ارتش روسیه در صورت حمله اتمی به اوکراین پاسخ داد. رئیس‌جمهور سابق روسیه که هم اکنون عضو ارشد شورای امنیت این کشور است، هشدار داد که اظها


تولید کارتن و سفارش کارتن