آلمان سوریه زلزله روسیه وزیر امور خارجه آلمان امروز و در بحبوحه امدادرسانی به زل

1401\11\19 06:21:05


موضع‌گیری خصمانه آلمان علیه سوریه در بحبوحه امدادرسانی به زلزله زدگان

وزیر امور خارجه آلمان امروز و در بحبوحه امدادرسانی به زلزله زدگان در سوریه، به موضع گیری خصمانه ای علیه دمشق پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان امروز سه شنبه بدون اشاره به مانع تراشی تحریم کنندگان غربی علیه مردم مظلوم سوریه، از «همه بازیگران بین المللی، از جمله روسیه» خواست به دمشق فشار بیاورند تا کمک‌ های بشردوستانه برای آسیب‌ دیدگان زمین‌ لرزه‌ های مرگبار دیروز به سرعت و بدون مانع‌تراشی وارد سوریه شوند! وزیر امور خارجه آلمان در موضع گیری خصمانه در بحوبحه امدادرسانی دمشق و برخی از سایر کشورها به مردم زلزله زده این کشور، ادعا کرد: اکنون باید سلاح‌ها کنار گذاشته شود و تمام تلاش ها در منطقه بر امدادرسانی‌ های بشردوستانه و حفاظت از آسیب‌ دیدگان متمرکز باشد! موضع گیری خصمانه برلین علیه دمشق در حالی مطرح می‌شود که علیرغم فقدان روابط دیپلماتیک میان سوریه و آلمان، برلین می‌تواند با خودداری از ادامه مانع تراشی‌ها، کمک‌های خود به مردم زلزله زده سوریه را از طریق سازمان های غیردولتی بین‌ المللی برای این کشور ارسال کند.

گفتنی است که زمین لرزه‌ای مهیب به بزرگی ۷.۸ ریشتری ساعت ۰۴:۱۷ بامداد دوشنبه بخش‌های وسیعی از جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند، این زمین لرزه تاکنون براساس آمار نهادهای رسمی دو کشور، در مجموع ۴۵۰۴ کشته برجای گذاشته است و امدادرسانی و خارج کردن زلزله زدگان از زیر آوار همچنان ادامه دارد. زلزله دیروز شمال غرب سوریه و جنوب ترکیه به حدی شدید بود که مردم اکثر استان‌های سوریه به ویژه دمشق (پایتخت) با فاصله حدود ۴۰۰ کیلومتری آن را احساس کردند. استان‌های حلب، حماه، لاذقیه، طرطوس و ادلب پنج استان درگیر در زلزله دیروز بودند و دچار خسارت‌های زیادی شده اند.

نهادهای بین المللی و کشورهای جهان ارائه کمک‌ها به ترکیه و سوریه را آغاز کرده اند. تیم‌های نجات و جستجو همچنان در حال آوار برداری و نجات افرادی هستند که در زیر آوار گرفتار شده‌اند.. .


بازنشر از : مهر

آلمان

سوریه

زلزله

روسیه


قفسه فلزی - قفسه انبار