مولداوی از کشف بقایای یک موشک در شمال این کشور خبر داد مولداوی آزمایش موشکی اوکراین وزارت کشور مولداوی ازیافتن بق

1401\10\24 21:11:26


مولداوی از کشف بقایای یک موشک در شمال این کشور خبر داد

وزارت کشور مولداوی ازیافتن بقایای یک فروند موشک که در شمال این کشور سقوط کرده است، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اینتل ریپابلیک، وزارت کشور مولداوی امروز شنبه در بیانیه‌ای از سقوط بقایای یک فروند موشک در شمال این کشور خبر داد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت کشور مولداوی در این خصوص آمده است که کارشناسان در حال بررسی تعیین نوع موشک و کشورش هستند که این موشک از آنجا شلیک شده است.

وزارت کشور مولداوی چندی پیش هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که پلیس این کشور یک موشک را حین گشت زنی در نقاط مرزی این کشور کشف کرده است.

بر اساس اعلام این رسانه، وزارت کشور مولداوی در این خصوص اعلام کرده بود که این موشک توسط پلیس مرزی این کشور در نزدیکی شهر «بریچنی» (Briceni) کشف شده است.

وزارت کشور مولداوی همچنین با انتشار عکسی از کشف لاشه یک موشک در شمال این کشور خبر داد؛ اطلاعاتی درباره هویت این موشک گزارش نشده است.

اصابت یک موشک به شرق لهستان در ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان)، به کشته شدن دو نفر منجر شد.

این موشک در حومه روستای «پِشوودوف» واقع در ۶ کیلومتری غرب مرز اوکراین فرود آمد.

رسانه‌های غربی بلافاصله روسیه را عامل این حادثه اعلام و گمانه‌زنی درباره احتمال وقوع درگیری نظامی تمام‌عیار بین مسکو و ناتو را آغاز کردند.

با این حال، مقامات لهستان با رد این ادعا، اعلام کردند که احتمال بالایی وجود دارد که این موشک از پدافند موشکی اوکراین شلیک شده باشد.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز با تأیید این موضوع، اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه حمله عامدانه باعث وقوع این حادثه باشد، وجود ندارد.

وزارت دفاع روسیه نیز تاکید کرد که ارتش این کشور در روز حادثه، هیچ حمله‌ای به اهدافی در مجاورت مرز اوکراین و لهستان تدارک ندیده است.

همچنین بنا به تأیید روسیه، تصاویر لاشه موشک به وضوح نشان می‌دهد که این موشک ساخت مسکو نیست.


بازنشر از : مهر

مولداوی

آزمایش موشکی

اوکراین

وزارت کشور مولداوی ازیافتن بقایای یک فروند موشک که در شمال این کشور سقوط کرده است، خبر داد.