هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در یمن یمن دولت نجات ملی یمن بیماران کلیوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن درباه وق

1401\10\24 21:10:24


هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در یمن

وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن درباه وقوع فاجعه انسانی در یمن هشدار داد و اعلام کرد که بیش از ۵ هزار بیمار کلیوی در آستانه مرگ قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه پایگاه اطلاع رسانی جنبش انصارالله، «علی جحاف» معاون وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن در یک نشست خبری گفت: یمن در آستانه یک فاجعه قرار دارد و جان بیش از ۵ هزار بیمار کلیوی به خاطر اتمام دارو و تجهیزات مورد نیاز برای دیالیز در خطر است.

وی افزود: به سازمان ملل و نهادهای بهداشتی فعال در یمن گفتیم که نیازمند مقدار کافی دارو برای جلسات دیالیز هستیم.

ما سالانه ۵۰۰ هزار جلسه دیالیز داریم، ولی در این زمینه هیچ پاسخی دریافت نکردیم.

جحاف با بیان اینکه سازمان ملل و جامعه بین‌الملل مسئول فراهم نکردن داروهای دیالیز است، تصریح کرد: فقط برای کمتر از دو هفته دارو برای دیالیز در اختیار داریم.

فاجعه انسانی واقعی در حال رقم خوردن است و اگر هر چه سریعتر دارو فراهم نشود، جان پنج هزار نفر در معرض خطر مرگ قرار دارد.

این مقام یمنی خاطر نشان کرد، تداوم محاصره فرودگاه صنعا و بندر الحدیده توسط ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی، مشکلات بیماران و بخش درمان یمن را وخیم کرده است.

انیس الاصبحی سخنگوی وزارت بهداشت یمن نیز تأکید کرد، نهادهای بین‌المللی مسئول نجات جان بیماران نارسایی کلیه هستند و باید فرودگاه صنعا و بندر الحدیده به عنوان دو شاهراه اصلی ورود دارو و غذا برای میلیون ها یمنی بازگشایی شود.

پیش از این نیز وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن با اشاره به نبود داروهای خاص به خاطر محاصره ائتلاف متجاوز سعودی علیه این کشور اعلام کرده بود که کم خونی جان 40 هزار بیمار تالاسمی را تهدید می کند.


بازنشر از : مهر

یمن

دولت نجات ملی یمن

بیماران کلیوی

وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن درباه وقوع فاجعه انسانی در یمن هشدار داد و اعلام کرد که بیش از ۵ هزار بیمار کلیوی در آستانه مرگ قرار دارند.