1401\09\08 23:51:16


کره شمالی: کره جنوبی و آمریکا در برابر نمایش قدرت جنگنده‌هایمان زانو زدند

کره شمالی اعلام کرد که همسایه جنوبی اش و آمریکا در برابر قدرت هوایی پیونگ یانگ زانو زده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اِن کِی نیوز، کره شمالی اعلام کرد که کره جنوبی و آمریکا در برابر نمایش قدرت اخیر پیونگ یانگ در خصوص توان هوایی جنگنده هایش زانو زده اند.

بر اساس اعلام این رسانه، روزنامه «رودونگ سینمون» درمقاله ای در این باره نوشت: دشمنان بار دیگر در اوایل نوامبر هنگامی که عملیات گسترده نیروی هوایی ما انجام شد، زانو زدند. عملیات گسترده قبلی نیروی هوایی ارتش کره شمالی رزمایش جنگ افروزی دشمنان را در هم شکست. اشاره کره شمالی به نمایش قدرت نیروی هوایی این کشور در ۴ نوامبر است که در آن رزمایشی با مشارکت ۵۰۰ جنگنده متعلق به نیروی هوایی پیونگ یانگ به انجام رسید.

در همین رابطه، کره شمالی پیشتر نسبت به هرگونه اقدام نظامی آمریکا و کره جنوبی علیه خود هشدار داده بود. کره شمالی هشدار داده بود که اگر واشنگتن و سئول از نیروهای مسلح خود علیه پیونگ یانگ استفاده کنند، نیروهای مسلح این کشور بدون هیچ تأخیری مأموریت راهبردی خود را به اجرا خواهند گذاشت. «پاک جونگ چون» دبیرکل حزب حاکم کارگر در کره شمالی و یکی از افراد نزدیک به «کیم جونگ اون» رهبر این کشور رزمایش نظامی نیروی هوایی آمریکا و کره جنوبی موسوم به «طوفان بیدار» را تجاوزکارانه و تحریک آمیز برشمرد.

وی همچنین با اشاره به گزارش اخیر وزرات دفاع آمریکا پیرامون راهبرد دفاع ملی که در آن تاکید شده بود هرگونه حمله اتمی کره شمالی به ایالات متحده یا متحدانش به پایان آن منتهی خواهد شد، پنتاگون را به تدوین طرحی برای فروپاشی نظام کره شمالی به عنوان یک هدف سیاسی اصلی متهم نمود. این مقام کره شمالی در عین حال از فرماندهان نظامی کره جنوبی به دلیل آنچه اظهارات پوچ مبنی بر تهدید ویرانی کره شمالی در صورت استفاده از سلاح هسته‌ای نامید انتقاد کرد. وی افزود: اگر ایالات متحده و کره جنوبی سعی بر استفاده از نیروهای مسلح کره شمالی داشته باشند نیروهای مسلح کره شمالی بدون هیچ تأخیری مأموریت راهبردی خود را به اجرا خواهند گذاشت.

پاک جونگ چون گفت: ایالات متحده و کره جنوبی باید با وضعی وحشتناک مواجهه کنند و ترسناک‌ترین تاوان در تاریخ را بپردازند.. .


بازنشر از : مهر

کره شمالی

کره جنوبی

ایالات متحده امریکا