سرلشگر باقری سوریه زلزله وزیر دفاع روسیه در گفتگوی تلفنی با همتای سوری خود با ملت سوریه ابراز همدردی کرد و گفت: ر

1401\11\19 06:21:04


گفتگوی تلفنی وزیر دفاع سوریه با همتای روسی

وزیر دفاع روسیه در گفتگوی تلفنی با همتای سوری خود با ملت سوریه ابراز همدردی کرد و گفت: روسیه در شرایط سخت در کنار ملت سوریه ایستاده و آماده کمک به آسیب دیدگان زلزله است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در گفتگوی تلفنی با سپهبد علی محمود عباس همتای سوری خود با ملت سوریه ابراز همدردی کرد و گفت: روسیه در شرایط سخت در کنار ملت سوریه ایستاده و آماده کمک به آسیب دیدگان زلزله است.

همچنین «جوزف عون» فرمانده ارتش لبنان نیز در گفتگوی تلفنی با وزیر دفاع سوریه از همبستگی ملت لبنان با رهبران و ملت سوریه خبر داد و گفت: بیروت آماده اعزام تیم امداد و نجات با تجهیزات کامل برای امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان سوریه است. این در حالی است که پیش از این رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز تماس تلفنی با ارتشبد «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه و سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه از آمادگی اعزام تیم‌های پزشکی و امدادگر خبر داد. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ادامه ضمن همدردی و تسلیت به دولت و خانواده‌های جانباختگان شهروندان کشورهای دوست و برادر ترکیه و سوریه از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی و برای آسیب دیدگان و مجروحان حادثه نیز آرزوی سلامت و عافیت طلب کرد.

گفتنی است، زمین لرزه بزرگی بامداد روز دوشنبه جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند.در جریان این زمین لرزه ۷.۷ ریشتری ساعت ۰۴:۱۷ بامداد خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها وارد شد و تیم‌های نجات و جستجو در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده‌اند.. .


بازنشر از : مهر

سرلشگر باقری

سوریه

زلزله


پیش بینی قیمت روز دلار طلا و خودرو