1401\11\01 19:25:09


سارقان اموال شهروندان مشهدی در تالارهای عروسی دستگیر شدند

مشهد ـ فرمانده انتظامی مشهد گفت: ۵ متهم که در پوشش خانواده و به عنوان مهمان به اموال ۲۵ شهروند در تالارهای برگزاری مجالس در مشهد دستبرد زده بودند، دستگیر شدند.

احمد نگهبان اظهار کرد: در پی دریافت مرجوعه قضائی مبنی بر سرقت از یک تالار عروسی در انتهای خیابان پنج تن تیمی از مأموران پاسگاه انتظامی هلالی رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: در بررسی اظهارات مال باخته که خانمی جوان است مشخص شد برای مجلس عروسی یکی از بستگانش به تالاری دعوت شده و پس از اتمام مراسم متوجه می‌شود که کیف همراهش که در داخل آن گوشی تلفن همراه، کارت بانکی و یک دستگاه تجهیزات مرتبط با سمعک گوش که حدود ۴۰۰ میلیون تومان ارزش داشته به سرقت رفته است. وی گفت: تحقیقات پلیس در این رابطه ادامه داشت که ۲ شکایت مشابه دیگر در کمتر از ۳ روز با موضوع سرقت کیف زنانه حاوی گوشی تلفن همراه و طلا و لباس‌های مجلسی از تالارهای محدوده خیابان ستایش به پاسگاه انتظامی هلالی ارجاع شد. نگهبان گفت: مأموران پاسگاه انتظامی هلالی با توجه به افزایش سرقت‌های مشابه بلافاصله اقدامات میدانی خود را آغاز و به سرنخ‌های از ترددهای مشکوک سرنشینان یک دستگاه سواری پیکان در تالارهای مورد دستبرد دست یافتند.

تبلیغات
نمایندگی زومر
نمایندگی زومر

زومر ایران ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی، تامین و اجرای اتوماسیون خانگی وتعمیر جگ و درب پارکینگ است.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری مالک خودرو ادامه داشت تا این یکی از متصدیان تالارهای موردنظر طی تماس با پاسگاه درگیری ۲ مهمان ناخوانده با صاحب مجلس را گزارش و بلافاصله تیمی از پاسگاه هلالی به محل اعزام شدند. وی اظهار کرد: در بررسی‌های مأموران انتظامی در محل مشخص شد زنی حدوداً ۳۸ ساله به همراه دختر ۱۹ ساله در حال ورود به تالار بودند که صاحب مجلس به آن‌ها مظنون و در پرسش از آن‌ها که به دعوت چه کسی به این مجلس آمدند درگیری لفظی پیدا می‌کنند. نگهبان افزود: با هوشیاری مأموران انتظامی از ۲ مهمان ناخوانده در خصوص دیگر اعضای خانواده سوال می‌شود که معلوم می‌شود پدر به همراه ۲ پسرش نیز در قسمت مردانه می‌باشند که بلافاصله آن‌ها نیز دستگیر و خودرو پیکان نیز در بین خودروهای پارک شده در پارکینگ تالار شناسایی و در بازرسی از صندوق عقب خودرو ۴ عدد کیف بزرگ زنانه حاوی مدارک هویتی، کارت‌های بانکی و لباس‌های مجلسی کشف شد.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: مهمانان ناخوانده و شیک پوش پس از انتقال به مقر انتظامی و مواجهه با تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته ورودی تالارها و لباس‌ها و مدارک کشف شده در صندوق عقب خودرو پیکان به ۲۵ فقره سرقت از مهمانان مجالس عروسی اعتراف کردند. وی خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات مأموران انتظامی با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۱۲ کیف بزرگ زنانه تعداد زیادی مدارک شامل؛ کارت ملی، کارت عابر بانک، دفترچه خدمات درمانی، مدارک خودرو و سمعک سرقت شده موردنظر را کشف کردند. نگهبان افزود: تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر سرقت‌های احتمالی و شناسایی و دستگیری افراد مالخر ادامه دارد..

.


بازنشر از : مهر

ماموران انتظامی

فرمانده انتظامی مشهد

مشهد

سرقت