1403\03\22 11:47:07


سگ هار، جان پسربچه دزفولی را گرفت

یک پسر بچه دزفولی پس از گذشت چند روز از گازگرفتگی توسط یک سگ از ناحیه صورت، جان خود را از دست داد.

پسر بچه اهل شهرستان دزفول که حدود دو هفته پیش در کوی امام رضا «ع»  توسط یک سگ از ناحیه صورت مورد حمله و گاز گرفتگی قرار گرفته بود، بر اساس آنچه خانواده وی در گفت‌وگو با برخی رسانه‌ها بیماری هاری عنوان کرده‌اند، جان باخت.

بر اساس گفته‌های خانواده این پسربچه که امیرحسین نام دارد، در حدود دو هفته پیش مورد حمله یک سگ بلاصاحب در منطقه کوی امام رضا «ع» قرار گرفت که توسط همسایگان از چنگال این سگ نجات و به بیمارستان منتقل می‌شود.

آنها افزودند: پس از بستری شدن و تزریق واکسن و انجام مراحل درمان، کودک  از بیمارستان ترخیص می‌شود اما متاسفانه این کودک پس از چند روز دچار تب شدید شد و به حالت کما رفت و  سرانجام جان خود را از دست می دهد.

در همین رابطه، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: کودک ۶ ساله دزفولی که از ناحیه سر و صورت و نقاط مختلف بدن توسط سگ هار آسیب دیده بود، متاسفانه با وجود اقدام‌های درمانی گسترده روز گذشته بر اثر ابتلا به ویروس هاری در بیمارستان علی اصغر تهران جان باخت.

تبلیغات
خرید اینترنتی لباس بچه
خرید اینترنتی لباس بچه

فروشگاه اینترنتی دُرین کیدز فروش اینترنتی لباس کودک با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت . - خرید اینترنتی لباس بچه - بچه - فروش اینترنتی لباس بچه

معضل سگ‌های بلاصاحب در نقاط مختلف دزفول، اهواز، ایذه و برخی دیگر از شهرهای خوزستان همچنان به یک معضل تکراری تبدیل شده است. چندی پیش مرکز بهداشت دزفول نیز حیوان گزیدگی در دزفول را نسبت به سال گذشته افزایشی اعلام کرده بود.

بیشترین میزان حیوان گزیدگی در دزفول مربوط به سگ‌ها است.

چندی پیش کمیسیون خدمات شورای شهر دزفول نیز از شهروندان خواسته بود از غذا دادن به سگ‌های بلاصاحب خودداری کنند چرا که این اقدام باعث هجوم بیشتر این حیوانات به مکان‌های مسکونی می‌شود.

.

.


بازنشر از : منبع: ایلنا