1401\11\01 21:05:08


کشف ۴۴۱ قبضه اسلحه ‌در کرمانشاه. ۷۷ عامل تیراندازی ‌دستگیر شدند‌

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: از ۲۰ آذر تا ۳۰ دی و طی بازه زمانی ۴۰ روزه با تلاش مأموران پلیس کرمانشاه ۴۴۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز به همراه ۴۱ هزار انواع مهمات جنگی کشف شده است.

سرهنگ فرزاد اکبری امروز در جلسه پیشگیری و مقابله با جرایم خشن که با حضور مقامات انتظامی و قضائی و  نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از مجموع 441 قبضه اسلحه کشف شده، 240 قبضه شکاری و 201 قبضه جنگی بوده است.

وی با بیان اینکه مقابله با جرم تیراندازی همواره جزو اولویت‌های کار پلیس بوده است خاطرنشان کرد: در همین راستا و از 20 آذر تا 30 دی ماه، 49 فقره تیراندازی کشف و 77 نفر از عاملان آن هم دستگیر شده‌اند.

اکبری عنوان کرد: با تلاش مأموران انتظامی در خصوص کشفیات تیراندازی 22 درصد و درخصوص دستگیری‌ها نیز 35 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل (20 آذر تا 30 دی) رشد داشته‌ایم.

معاون هماهنگ‌کننده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین تیراندازی‌ها مربوط به شهرستان کرمانشاه بوده است گفت: خوشبختانه در شهرستان‌های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، سنقروکلیایی و سرپل ذهاب نیز شاهد وقوع تیراندازی نبوده‌ایم.

وی اختلافات ملکی، مالی و شخصی را عامل بیشتر تیراندازی‌ها در استان عنوان کرد و گفت: تیراندازی های منجر به خسارت با 39 مورد بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است.

اکبری همچنین از اجرای 3 مرحله طرح برخورد با اراذل و اوباش طی 40 روز اخیر در استان خبر داد و گفت: در این طرح 77 نفر از اراذل و اوباش دستگیر و 250 تیغه انواع قمه، شمشمیر و چاقو نیز از آن‌ها کشف شد.

وی با اشاره به برپایی 28 تور ایست و بازرسی، خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران انتظامی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های 176 قبضه سلاح که 100 قبضه آن شکاری و 76 قبضه نیز جنگی بود، کشف شد.

وی بر لزوم اهتمام جدی مسئولان انتظامی و قضائی استان در برخورد با جرائم خشن از جمله تیراندازی تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا به قدری که امنیت در کرمانشاه وجود دارد مردم آن را نیز احساس کنند.

اکبری از حمایت‌های دستگاه قضائی از اقدامات و برنامه های پلیس قدردانی کرد و افزود: خوشبختانه با توجه به هماهنگی خوبی که میان ماموران انتظامی و مسئولان قضائی وجود دارد برخورد با مجرمان وارد فاز جدیدی شده که نتیجه آن ارتقای امنیت در کل استان بوده است.

.

.


بازنشر از : منبع: تسنیم