1401\09\08 18:56:07


در آینده باستان‌شناسان به عقل‌مان شک می‌کنند که چرا پراید سوار می‌شدیم!

روزنامه اصولگرای رسالت از روند افزایشی قیمت خودروهای داخلی در هفته‌های اخیر گلایه کرده و به کنایه نوشت که در آینده باستان‌شناسان به عقلمان شک خواهند کرد که چرا پراید سوار می‌شدیم!

این روزنامه نوشت: اگر صدها سال بعد باستان شناسان قطعه‌ای از پراید را به‌عنوان شی‌ء باستانی کشف کنند، در مورد سلامت عقل مردم کشورمان تردید خواهند کرد، چراکه در روزگار توسعه تکنولوژی از چنین  خودروهایی استفاده می‌کردند ؛  اما اکنون شرایط فراتر از این تحلیل است و  به نظر می‌رسد که اگر این باستان شناسان آینده به قیمت فروش این خودروها  در کشورمان پی ببرند دیگر تردیدها را  کنار گذاشته و نسبت به این موضوع یقین حاصل خواهند کرد .

 کارشناسان بارها به  ایرادات فنی و قیمت بالای خودروهای تولید داخل ازجمله پراید پرداخته‌اند ، اما معلوم نیست علی‌رغم این کاستی‌ها چرا قیمت این خودرو همچنان مسیر صعودی را دنبال می‌کند؟ هرچند که نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از پایین بودن سطح معاملات گلایه دارند اما  در بازار برخی از خودروهای داخلی سطح معاملات نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است، اینک به نظر می‌رسد اگر تغییری در وضعیت فعلی بازار ایجاد نشود، بازار به همین روند فعلی خود ادامه می‌دهد. 

در شرایط فعلی  مردم نه‌تنها از دولت می‌خواهند تا افزایش مستمر قیمت خودرو پایان و قیمت‌ها کاهش یابد بلکه بر بهبود کیفیت خودروهای تولید داخل به‌خصوص به لحاظ ایمنی و فنی تأکید دارند.

اکنون دست‌اندرکاران بازار خودرو پیش‌بینی افزایش قیمت خودروهایی رادارند که مقایسه قیمت آن‌ها باکیفیتشان مقایسه مثقال و خروار است . باید دید دولت می‌تواند راهکاری مؤثر و قابل‌لمس برای صنعت خودرو تعیین کند؟

. .


بازنشر از : خبرفوری