string(4) "1401"

1401\06\23 21:41:15


عدم استقبال از عرضه شاهین در بورس کالا؛ بازار سرد پرچمدار سایپا

مرحله سوم حراج خودرو در بورس کالا روز سه‌شنبه، ۲۲ شهریورماه آغاز می‌شود. طبق گزارش‌های مختلف، ۲۰۰ دستگاه شاهین در بورس کالا با قیمت پایه ۳۰۴ میلیون تومان در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد که حدود ...

روز گذشته ۲۰۰ دستگاه شاهین در بورس کالا با قیمت پایه ۳۰۴ میلیون تومان در دسترس متقاضیان قرار گرفت که حدود ۵۰ میلیون تومان کمتر از قیمت واقعی این محصول در بازار آزاد بود، اما با توجه به لزوم پرداخت مالیات و اختلاف قیمت ناچیز بین رقم کارخانه و بازار، استقبالی چندانی از عرضه این خودروها صورت نگرفت و در نهایت خودروها با قیمت اعلامی کارخانه (بدون رقابت برای افزایش بها) به فروش رسیدند.

براساس اطلاعات رصد بازار، شاهین در نمایندگی‌ها با قیمت ۳۴۴ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و در بازار آزاد با قیمت ۳۵۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

خریداران خودرو از بورس کالا، ملزم به پرداخت هزینه‌های متعددی هستند تا بتوانند محصول موردنظر را از نمایندگی تحویل بگیرند. این هزینه‌ها شامل واریز ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۱ درصد مالیات حمل و نقل، ۲ درصد مالیات شماره‌گذاری برچسب انرژی و همین‌طور واریز مبلغی حدود ۴ میلیون و ۲۰۳ هزار تومان می‌شود که در واقع ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار تومان آن مربوط به بیمه شخص ثالث و باقی به خدمات مربوط به پلاک گذاری (حدود ۳۹۰ هزار تومان) اختصاص می‌یابد. همچنین میزان پیش دریافت خرید محصول شاهین ۱۰ از بورس کالا، درصد بوده است.


بازنشر از : دیجیاتو

مشاوره خدمات مالیاتی

گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها
تماس : 02144317857 - 09902990621
مشاوره خدمات مالیاتی - مالیات - اظهارنامه مالیاتی - اظهارنامه ارزش افزوده