گجت نیوز/ باگ جدید آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس باعث می‌شود که گوشی هنگام شارژ ریست شود. برخی از کاربران هم راه موقتی را برای جلوگیری از ریست شدن iPhone 14 Pro پیدا کرده‌ا

1401\07\07 15:30:31


باگ‌های آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس تمامی ندارند

گجت نیوز/ باگ جدید آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس باعث می‌شود که گوشی هنگام شارژ ریست شود. برخی از کاربران هم راه موقتی را برای جلوگیری از ریست شدن iPhone 14 Pro پیدا کرده‌اند.

گجت نیوز/ باگ جدید آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس باعث می‌شود که گوشی هنگام شارژ ریست شود.

برخی از کاربران هم راه موقتی را برای جلوگیری از ریست شدن iPhone 14 Pro پیدا کرده‌اند.نمی‌شود ادعا کرد که گوشی‌ های سری آیفون ۱۴ عرضه بی‌دردسر و راحتی را تجربه کرده‌اند؛ زیرا از همان زمانی که کاربران دستشان به گوشی‌های جدید اپل رسید، گزارش مربوط به باگ‌ های مختلف شروع شد. البته به نظر می‌رسد بیشتر باگ ها مربوط به پرچمداران گران‌قیمت اپل یعنی آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس باشند.باگ جدید آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکسچندی پیش تعدادی از کاربران از وجود باگی در اتصال به شبکه 5G خبر دادند و پس از آن نیز اخبار مربوط به مشکل عمر باتری iPhone 14 Pro Max،‌ مخصوصا در هنگام فعال بودن قابلیت نمایشگر همیشه روشن منتشر شد. حالا نیز باگ جدیدی پیدا شده است که می‌تواند بیشتر از دیگر موارد کاربران را آزار دهد.ظاهرا برخی از مدل‌های آیفون ۱۴ پرو و 14 پرو مکس به صورت رندوم در هنگام شارژ ریست می‌شوند.

فرقی هم نمی‌کند که گوشی را با کابل لایتنینگ شارژ کنید یا شارژر بی‌سیم مگ‌سیف. همچنین نسخه‌های مختلف iOS 16 نیز تاکنون نتوانسته‌اند این مشکل را برطرف کنند. باگ جدید آیفون 14 پرو در iOS 16، iOS 16.0.1، iOS 16.01.2 و همچنین نسخه بتا iOS 16.1 گزارش شده است.اپل هنوز به صورت رسمی به این مشکل واکنش نشان نداده است؛ اما بخش پشتیبانی این شرکت در پاسخ به مشکل یکی از کاربران راه‌حل‌های زیر را ارائه کرد:با Device Firmware Update دستگاه را با کمک نسخه پشتیبانی که داشتید، به حالت اول برگردانید.در حالت ریکاوری از نسخه پشتیبان خود استفاده کنید.حالت شارژ بهینه را غیر فعال کنید.برنامه Eufy را حذف کنید.هرچند که هیچکدام از این راه حل‌ها نتوانست به کاربر اشاره شده کمک کند.

در گزارش‌ها عنوان شده که این مشکل تنها هنگامی که باتری بین ۹۰ تا ۹۵ درصد در حال شارژ است، رخ می‌دهد و تنها راهی که می‌تواند جلوی آن را بگیرد، غیرفعال کردن به‌روز شدن برنامه‌ها در پس‌زمینه است.اپل معمولا نسبت به برطرف کردن باگ های گوشی یا نرم‌افزار جدید ارائه شده سریع عمل می‌کند. با توجه به اینکه باگ جدید آیفون ۱۴ پرو می‌تواند تاثیر بسیار بدی روی تجربه کاربری افراد داشته باشد، احتمالا به زودی برطرف خواهد شد.. .


بازنشر از : آخرین خبر


مشاور امور مالی و مالیاتی در تهران