اگر می‌خواهید گلکسی S23 با 128 گیگابایت حافظه داخلی را بخرید، نیمی از ظرفیت دستگاه در اختیار شما نخواهد بود.

1401\11\19 03:24:36


60 گیگابایت از فضای داخلی سری گلکسی S23 را اندروید 13 و اپ‌های پیش‌فرض اشغال کرده‌اند!

اگر می‌خواهید گلکسی S23 با 128 گیگابایت حافظه داخلی را بخرید، نیمی از ظرفیت دستگاه در اختیار شما نخواهد بود.

گوشی‌های جدید سری گلکسی S23 سامسونگ ظاهراً نسخه‌ای از اندروید 13 را به دست کاربران می‌رسانند که تا 60 گیگابایت از فضای داخلی گوشی را اشغال می‌کند.

این درحالی است که اندروید 13 روی پیکسل 7 فقط تا 15 گیگابایت فضا اشغال می‌کند.

اگر به‌دنبال خرید مدل‌های گلکسی S23 هستید، احتمالاً وقتی گوشی را در دست بگیرید، غافل‌گیر خواهید شد، چون اندروید 13 در این محصولات بخش بزرگی از فضای داخلی دستگاه را تصاحب می‌کند. به گزارش Android Authority، برخی از کاربرانی که به سری جدید پرچمداران سامسونگ دست پیدا کرده‌اند، می‌گویند نسخه‌ای که این شرکت از اندروید ارائه می‌کند، حجم بسیار بالایی دارد.

این یعنی اگر یک گوشی 128 گیگابایتی بخرید، از همان روز اول تا نیمی از حافظه داخلی دستگاه در دسترس شما نخواهد بود. این مسئله احتمالاً تا حدی به‌خاطر وجود ابزارهای اضافه روی رابط کاربری One UI است.

گوگل در گوشی‌های پیکسل، اندرویدی نزدیک به نسخه خام را عرضه می‌کند که طبیعتاً حجم پایین‌تری دارد.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران

24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .

اشغال این مقدار فضا در گلکسی S23 عجیب است

همچنین در گذشته مشخص شده بود که این غول کره‌ای بخشی از فضای داخلی دستگاه را به شرکت‌هایی مثل فیسبوک و نتفلیکس می‌فروشد تا اپلیکیشن‌های خود را روی دستگاه‌ها نصب کنند. اما نکته عجیب‌تر این است که سامسونگ ظاهراً تنها تولیدکننده‌ای است که از قابلیت A/B Seamless Update در اندروید پشتیبانی نمی‌کند. این قابلیت دو نسخه سیستم‌عامل را به‌صورت هم‌زمان در اختیار می‌گیرد که یکی در پس‌زمینه می‌ماند و دیگری توسط رابط کاربری استفاده می‌شود.

با این کار، زمانی که یک به‌روزرسانی درحال نصب باشد، روی نسخه پس‌زمینه اعمال می‌شود تا کاربر همچنان به دستگاه دسترسی داشته باشد.

با توجه به اینکه سری گلکسی S23 امکان استفاده از کارت حافظه جانبی را فراهم نمی‌کند، اگر می‌خواهید مدل‌های این خانواده را بخرید، بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید و پیکربندی دستگاه را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کنیم حجم اشغال‌شده می‌تواند در کشورهای مختلف و البته اپراتورها، متفاوت باشد. برای مثال اندروید 13 و اپ‌های پیش‌فرض در نسخه آنلاک گلکسی S23 اولترا، نزدیک به 41 گیگابایت حجم داخلی را اشغال می‌کنند که البته باز هم بسیار بالاتر از سری پیکسل 7 است.

. .


بازنشر از : دیجیاتو


برق و روشنایی لاله زار