1401\06\23 23:30:50


رئیس سازمان جهانی بهداشت: پایان کرونا نزدیک است

«تدروس آدهانوم» با بیان اینکه پایان همه گیری کرونا نزدیک است، گفت: ما هرگز در موقعیتی بهتر از اکنون برای شکست دادن این بیماری همه گیر قرار نداشته ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که جهان بیش از هر زمان دیگری به پایان همه‌گیری کرونا که از اواخر سال ۲۰۱۹ جان میلیون‌ها نفر را گرفته، نزدیک است.

تدروس آدهانوم امروز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی افزود: هفته گذشته تعداد مرگ و میرها بر اثر ویروس کرونا به کمترین میزان خود از مارس ۲۰۲۰ کاهش یافت. ما هرگز در موقعیتی بهتر از اکنون برای شکست دادن این بیماری همه گیر قرار نداشته ایم. هنوز به نقطه پایان کرونا نرسیده ایم اما این نقطه نزدیک به نظر می‌رسد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آدهانوم از جهان خواست تا از فرصت پیش آمده برای پایان دادن به این بیماری همه گیر استفاده کنند. سازمان جهانی بهداشت چند روز پیش اعلام کرده بود که تعداد موارد جدید و مرگ و میر ناشی از اپیدمی کرونا تقریباً در تمام نقاط جهان در حال کاهش بوده که خوشحال کننده است. این سازمان اعلام کرد که ۴.۵ میلیون مورد جدید ابتلاء به کرونا در هفته آخر آگوست ثبت شده که نسبت به هفته قبل، ۱۶ درصد کاهش داشت و مرگ و میرها نیز ۱۳ درصد کاهش یافت..

.


بازنشر از : مهر

تدروس آدهانوم

سازمان جهانی بهداشت

ویروس کرونا