دانشگاه علوم پزشکی شیراز ویروس کرونا واکسن کرونا شیراز - طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بس

1401\06\30 18:28:15


۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

شیراز - طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و ۳۶ نفر نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۸ هزار و ۹۶۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۴۱۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و ۱۶۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۲ هزار و ۶۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶ هزار و ۸۰۵ بیمار مثبت شناسایی شده است. با بستری ۵۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۷۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۵۰ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۰ هزار و ۱۷۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۷۷ هزار و ۶۶۴ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۳ هزار و ۷۲۱ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۰ هزار و ۳۱۶ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۸۶۶ دوز نوبت سوم و ۱۲۹ هزار و ۷۶۱ دوز یادآور واکسن بوده است.. .


بازنشر از : مهر

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

ویروس کرونا

واکسن کرونا


قفسه فلزی - قفسه انبار