1402\05\23 20:10:04


استقبال ایران ازپایان موفقیت‌آمیز عملیات انتقال نفت از نفتکش صافر

سخنگوی وزارت امور خارجه از پایان موفقیت‌آمیز عملیات انتقال نفت از نفتکش صافر در آب‌های نزدیک سواحل بندر الحدیده یمن در دریای سرخ و جلوگیری از خطر نشت آن، استقبال کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه از پایان موفقیت‌آمیز عملیات انتقال نفت از نفتکش صافر در آب‌های نزدیک سواحل بندر الحدیده یمن در دریای سرخ و جلوگیری از خطر نشت آن، استقبال کرد و گفت، حدود سه سال پیش جمهور اسلامی ایران به سازمان ملل اعلام آمادگی نمود که حاضر است جابجایی نفت را با نظارت سازمان ملل و یمنی‌ها به طور داوطلبانه و با هزینه خودش انجام دهد تا خطر محیط زیستی برطرف شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر حل و فصل مسالمت آمیز بحران‌های انسانی یمن تاکید داشته است و در این چارچوب به رایزنی‌های متعدد خود به منظور پایان دادن به معضل نفتکش صافر و جلوگیری از بروز فاجعه زیست محیطی و انسانی و اقتصادی برای یمن و منطقه ادامه داد. وی در پایان ضمن قدردانی از اهتمام سازمان ملل متحد و دولت نجات ملی یمن در این خصوص، ابراز امیدواری کرد اقدام اخیر و هماهنگی انجام شده در جهت حل و فصل یک بحران انسانی و زیست محیطی، بتواند مقدمه‌ای برای رسیدگی به امور انسانی از جمله رفع کامل محاصره یمن باشد.. .


بازنشر از : مهر

یمن

وزارت خارجه

ناصر کنعانی