1401\09\08 18:51:10


تعدادی از دستگیرشده‌های حوادث اخیر با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا مرتبط بودند

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به دستگیری تعدادی از سرشبکه‌های رسانه معاند ایران‌اینترنشنال گفت: این افراد با سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا در ارتباط بودند.

هفتمین همایش سلامت و فرماندهان صبح امروز (سه شنبه) با حضور بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین و مدیران حوزه بهداشت و سلامت نیروهای مسلح و سپاه در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در این همایش موضوع سلامت را از مهمترین موضوعاتی که همواره باید مورد اهتمام و توجه قرار گیرد، دانست و اظهار کرد: سلامت پاسداران نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای در اجرای هرچه بهتر مأموریت آنان در پاسداری از انقلاب و دستاوردهای ارزشمند آن دارد.

سردار فدوی با بیان اینکه معاونت سلامت آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه متولی موضوع سلامت پاسداران است، گفت: طی سالیان طولانی در کشور اجرای برخی طرح‌ها مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده که سپاه برای رفع آنها پای در میدان گذاشته است.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز به فضل الهی نیروها و رده‌های سپاه از مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیادی برای خدمت رسانی به مردم برخوردارند و مصوب شده است که سپاه‌های استانی نیز حداقل یک بیمارستان داشته باشند.

سردار فدوی با تاکید بر اینکه مسئولان حوزه سلامت می‌بایست تمام تلاش خود را برای رایگان شدن خدمات حوزه سلامت به کار گیرند، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام همت خود را برای تحقق این مهم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هر چه بیشتر و بهتر هموطنان به ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار به کار گرفته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سپاه امروز از دانشگاه علوم پزشکی متبرک به نام مقدس حضرت بقیه الله عجل الله برخوردار است که روند رو به رشدی داشته و کفایت‌های لازم را دارد که می‌بایست از نقش محوری در قبال بیمارستان‌های سپاه برخوردار باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه یادآور شد: سپاه طی چهار دهه گذشته در هر عرصه‌ای وارد شده و با تمام توان پای کار بوده در حوزه سلامت نیز تاکید فرمانده کل قوا رسالت و مسئولیت ما را بیشتر می‌کند.

وی ‌با تاکید بر اینکه همه سپاه های استانی باید بیمارستان داشته باشند، اظهار داشت:" تاسیس این مراکز به طور دائمی در حال افزایش است و این نشان می دهد که مسئولان باید در سپاه به بخش سلامت توجه داشته باشند.

سردار فدوی بیان کرد: رایگان بودن در قانون اساسی برای دو موضوع سلامت و آموزش تاکید شده که باید رایگان باشد اما اکنون پولی شده و این هم خشت کجی بوده که در سال 68 گذاشته شده است، لذا مشکلاتی‌ که اکنون در این دو بخش داریم به همین دلیل است.

وی ‌افزود: دانشگاه بقیه الله(عج) که ‌کفایت لازم در ایفای نقش آموزش پزشکی‌ را دارد و متعلق به سپاه هم است باید مسئولیت تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی سپاه را بر عهده بگیرد زیرا در حال حاضر مراکز درمانی سپاه زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی بخش ‌کشوری قرار دارند.

سردار فدوی در پایان تاکید کرد: طرح امام رضا علیه‌السلام از جمله طرح‌های مطلوبی است که تمامی موضوعات حوزه بهداشت و سلامت را در بر می گیرد و باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران  گفت:سپاه اسلامی به اندازه انقلاب اسلامی مسئولیت و ماموریت دارد؛ چون پاسدار انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به همکاری‌های سپاه با وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به دستور رئیس جمهور برای واگذاری مجموعه‌های دولتی، سپاه در حال بررسی است که یک مجموعه بزرگ داروسازی را خریداری کند که اگر این بررسی‌ها به نتیجه مثبتی بیانجامد، به سرعت وارد این کار خواهیم شد.

سردار فدوی همچنین با اشاره به خبر دستگیری سرشبکه‌های رسانه‌های بیگانه گفت: 44 سال است که جنگ بین حق و باطل ادامه دارد؛ طرف مقابل ما در جنگ هر کاری که از دستش برمی‌آید، انجام می‌دهد؛ اما با وجود این، در تمامی این سال‌ها حتی یک پیروزی هم به دست نیاورده است؛ دشمن همه کارهایی که می‌تواند را انجام می‌دهد و ما نیز همه آنچه را که خداوند به ما دستور داده است، انجام می‌دهیم تا دشمن را با شکست مواجه کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تعدادی از سرشبکه‌های دشمنان را در اغتشاشات اخیر بازداشت کردیم، عنوان کرد: منتظر هستیم تا دستگاه قضایی به وضعیت آن‌ها رسیدگی کند؛ چرا که این افراد فقط با اینترنشنال که زیرمجموعه سرویس‌های جاسوسی دشمنان هستند در ارتباط نبودند، بلکه این افراد مربوط به سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا بودند.

.

.


بازنشر از : خبرفوری