1402\10\11 13:25:02


سردار نقدی: جمهوری اسلامی تنها نظام دنیاست که «علم و دانش» شرط رهبری آن است

ایسنا/ چهارمین جشنواره دانش و پژوهش امام علی(ع) سپاه پاسداران با هدف تجلیل از پژوهشگران برتر سپاه و ارتقای سطح علمی و پژوهشی در این نهاد برگزار شد. این «جشنواره دانش و پژوهش امام علی (ع)»، با حضور سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه، سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه و سردار مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد.

چهارمین جشنواره دانش و پژوهش امام علی(ع) سپاه پاسداران با هدف تجلیل از پژوهشگران برتر سپاه و ارتقای سطح علمی و پژوهشی در این نهاد برگزار شد.این «جشنواره دانش و پژوهش امام علی (ع)»، با حضور سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه، سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه و سردار مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد.در این مراسم تعدادی از خانواده‌های شهدا، معاونت‌ها و پژوهشگران برتر سپاه تجلیل شدند و در ادامه از مجموعه سخنرانی‌های سردار سلامی از سال ۱۳۸۱ درباره پژوهش از سوی نماینده ولی‌فقیه در سپاه رونمایی شد. بازار همچنین سردار محمدرضا نقدی در این جشنواره با بیان این‌که «جمهوری اسلامی تنها نظام عالم است که شرط رهبری آن «علم و دانشمندی» است»، اظهار کرد: وجود یک عالم در رأس نظام اسلامی در روایات ما هم تأکید شده است.

پاسداری از انقلاب به پیشتازی در علم نیازمند است و بدون توجه به این راه نمی‌توان ادعای پاسداری از انقلاب را داشت. باید همه اعضای سپاه پاسداران تا روز آخر پاسداری و عمر باید به مرکز آموزش و پژوهش مجموعه خود متصل باشند و دائما از لحاظ علمی به‌روز باشند. این امر در سپاه به یک روال تبدیل شده است.وی افزود: کسی تصور نمی‌کرد ما بعد از انقلاب با این سرعت پیشرفت علمی در حوزه‌های علوم مختلف داشته باشیم.

در عین حال این تصور را هم نداشتیم که در حوزه علوم انسانی این‌قدر در طول سال‌ها عقب بمانیم و صرفاً به مجموعه‌ای از متون ترجمه‌شده که از مبانی اسلامی و اصول و ارزشهای دینی تهی است، بسنده کنیم. در این زمینه احتیاج به اصلاح رویکردها و تأمین نیاز کشور در زمینه علوم انسانی داریم.. .


بازنشر از : آخرین خبر