درگذشت ملکه الیزابت دوم در ۹۶ سالگی و رسم و رسوم سلطنتی برای خاکسپاری و احتمالا پخش تلویزیونی آن و میلیون‌ها بیننده باعث شد یاد تصاویری بیفتیم که در طول این سال‌ها از او در دنیای

1401\06\23 20:40:12


تصویر خاندان سلطنتی در دنیای سرگرمی؛ خاله‌بازی تاج و تخت!

درگذشت ملکه الیزابت دوم در ۹۶ سالگی و رسم و رسوم سلطنتی برای خاکسپاری و احتمالا پخش تلویزیونی آن و میلیون‌ها بیننده باعث شد یاد تصاویری بیفتیم که در طول این سال‌ها از او در دنیای سرگرمی ترسیم شده بود

درگذشت ملکه الیزابت دوم در ۹۶ سالگی و رسم و رسوم سلطنتی برای خاکسپاری و احتمالا پخش تلویزیونی آن و میلیون‌ها بیننده باعث شد یاد تصاویری بیفتیم که در طول این سال‌ها از او در دنیای سرگرمی ترسیم شده بود.

اولین کسی که نقش او را بازی کرد هلن میرن در فیلم «ملکه» بود که برای بازی خیره‌کننده‌اش اسکار هم گرفت.

فیلم «ملکه» ساخته‌ی استفان فریرز با فیلمنامه‌ای از پیتر مورگان برهه‌ای از زندگی ملکه الیزابت دوم را به تصویر می‌کشید که مربوط به اواخر دهه‌ی ۹۰ و بعد از تصادف و مرگ دلخراش پرنسس دایانا می‌شد.

دایانا میان مردم انگلستان و جهان به‌خاطر رفتارهای انسان‌دوستانه‌اش شهرت زیادی داشت و ماجرای اختلاف‌های او با قواعد سلطنت و ملکه الیزابت در رسانه‌ها پیچیده بود.

حالا الیزابت دوم باید هم ماجراهای داخل قصر و هم شایعات بیرون را اداره می‌کرد.

متن: کسرا ولایی
گوینده‌ی نریشن: فربد نصرتی
ویدیو: هادی آقایی

اما در طول چند سال اخیر سریال تحسین‌شده‌ی «تاج» یا درواقع «تاج و تخت» (THE CROWN) نتفلیکس اثری بود که به زندگی الیزابت دوم در کاخ سرک کشیده بود و مورد توجه قرار گرفت.

خالق این سریال معروف همان آقای پیتر مورگان نویسنده‌ی فیلمنامه‌ی فیلم «ملکه» است.

بعد از مرگ ملکه الیزابت دوم خبر رسید که ساخت سریال «تاج» متوقف شده است.

فصل اول این سریال پیش از به سلطنت رسیدن الیزابت دوم و با ازدواج او با فیلیپ، دوک ادینبورگ آغاز می‌شد و آخرین فصل آن که پخش شد یعنی فصل چهارم قصه‌ی پرنسس دایانا در قصر است.

کنار این‌ها بگذارید تصاویری که در طول این سال‌ها از بقیه‌ی اعضای خاندان سلطنتی مثل پرنسس دایانا در فیلم‌ها و سریال‌ها به نمایش درآمده و آخرین آن‌ها «اسپنسر» بود که پابلو لورن آن را ساخت و کریستن استوارت هم نقش دایانا را بازی کرد و البته فیلم خوبی از کار درنیامد.

به جز خاندان سلطنتی معاصر، ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت اول هم کسانی هستند که سینما زیاد سراغشان رفته و درام‌های بیوگرافیک یا تخیلی با محوریت آن‌ها ساخته است.

  • فصل چهارم سریال تاج همه را ذوق‌زده کرد (معرفی سریال‌های خوب)

فروشگاه اینترنتی لباس کودک