1401\09\08 21:06:09


دعوای ایلان ماسک و اپل. آیفون دارها نگران باشند؟

فیل شیلر، رئیس اپ استور، مدت کوتاهی پس از بازگشت حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق آمریکا به توییتر، حساب خود در این شبکه‌ی اجتماعی را حذف کرد تا به شایعه‌های مربوط به رابطه‌ی توییتر و اپل دامن بزند.

به گفته‌ی ایلان ماسک، اپل بدون ارائه‌ی دلیلی واضح تهدید کرده است که خدمت‌دهی به این اپلیکیشن را در اپ استور متوقف می‌کند.

ایلان ماسک ادعا می‌کند اپل به دلایلی نامشخص تهدید کرده است که از خدمت‌رسانی به اپلیکیشن توییتر در فروشگاه آنلاین اپ استور «خودداری می‌کند.» این ادعا در حالی مطرح شده که ایلان ماسک در توییت دیگری گفته اپل «تا حد زیادی» تبلیغات را در توییتر متوقف کرده است.

ماسک همچنین در یک نظرسنجی از اپل درخواست کرده است جزئیات سانسورهای انجام‌شده در پلتفرم‌های این شرکت را که روی کاربران اثر می‌گذارند، منتشر کند.

تحلیلگران از هفته‌ها قبل پیش‌بینی کرده بودند که پس از تصاحب توییتر به دست ایلان ماسک، رابطه‌ی شبکه‌ی اجتماعی متن‌محور با اپل وارد حاشیه شود. ماسک قبلا بارها از اپل به‌خاطر کارمزدهای اپ استور انتقاد و آن را «مالیات بر اینترنت» خطاب کرده است.

فیل شیلر، رئیس اپ استور، مدت کوتاهی پس از بازگشت حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق آمریکا به توییتر، حساب خود در این شبکه‌ی اجتماعی را حذف کرد تا به شایعه‌های مربوط به رابطه‌ی توییتر و اپل دامن بزند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، دو هفته پیش به هنگام مصاحبه با رسانه‌ی CBC News در اقدامی بی‌سابقه به تحولات توییتر واکنش نشان داد. کوک گفت که مدیران توییتر گفته‌اند نظارت بر محتوا را ادامه می‌دهند و او روی این وعده حساب باز می‌کند.

تبلیغات
مشاوره خدمات مالیاتی
مشاوره خدمات مالیاتی

گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها - مشاوره خدمات مالیاتی - اظهارنامه مالیاتی - اظهارنامه ارزش افزوده

در همین حین ایلان ماسک گفته است که قصد دارد سخت‌گیری‌های توییتر را کاهش دهد.

او می‌خواهد حساب‌های تعلیق‌شده‌ی توییتر را به این پلتفرم برگرداند، اقدامی که باعث بازگشت بدترین کاربران اینترنت به توییتر می‌شود.

توییتر مدت‌ها است که قوانین نظارت بر محتوای اپ استور را می‌آزماید. اپل پیش‌تر با موفقیت پلتفرم‌هایی مثل دیسکورد و تامبلر را مجبور کرده است که محتواهای توهین‌آمیز را پنهان یا به‌طور کلی مسدود کنند. توییتر یکی از معدود پلتفرم‌های بزرگ امروزی است که انتشار محتواهای مستهجن را خلاف قوانینش نمی‌داند.

افشاگری‌های یکی از مدیران سابق توییتر نشان می‌دهد که این شبکه‌ی اجتماعی بارها درباره‌ی محتواهایی مثل توهین‌ نژادی یا هشتگ‌های حاوی توییت‌های بزرگسالانه، با سیاست‌های اپل مخالفت کرده است.

اگر ادعای ماسک حقیقت داشته باشد، احتمالاً اپل در بهترین حالت اجازه‌ی انتشار به‌روزرسانی جدید برای توییتر را صادر نمی‌کند و در بدترین حالت به حضور توییتر در اپ استور خاتمه می‌دهد. حذف کامل توییتر از اپ استور عواقب شدیدی برای این شبکه‌ی اجتماعی در پی خواهد داشت.

. .


بازنشر از : منبع: زومیت