انتشارات کتاب جمکران حجاب و عفاف معرفی کتاب کتاب و کتابخوان کتاب «چهل حدیث حجاب»

1401\11\01 19:13:30


چهل حدیث درباره حجاب روانه بازار نشر شد

کتاب «چهل حدیث حجاب» به قلم حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

کتاب «چهل حدیث حجاب» به قلم حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

پیامبر اسلام در حدیث معروف اربعین که شیعه و سنی آن را به طرق متعدد روایت کرده‌اند توصیه اکیدی به گردآوری، نگارش و حفظ چهل حدیث کرده است.

این حدیث، محور اصلی «اربعین نگاری» و مهم‌ترین عامل و انگیزه مسلمانان در نگارش کتاب‌های اربعین بوده است.

در این کتاب‌ها چهل حدیث از احادیث معصومان در موضوعات مختلف اعتقادی و اخلاقی گردآوری شده و بعضاً شرح و توضیح داده شده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان تولیت محترم مسجد مقدس جمکران نیز با انگیزه تبیین جایگاه زن در نگاه اسلام، چهل حدیث درباره حجاب، نگاه و ازدواج جمع‌آوری کرده است به امید آنکه با بهره گرفتن از سخنان نورانی مکتب وحی و گذاشتن نواهی الهی و برخورد سلبی اسلام با گناهان و عوامل تباهی جامعه در کنار اوامر مؤکد و برخورد اثباتی آئین حق درباره ازدواج، راه سعادت جامعه فراهم شود و این کتاب را انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسانده است.

از دیگر کتاب‌های حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در انتشارات کتاب جمکران چهل حدیث دیگری است به نام «دوستت دارم» که با انگیزه تقویت بنیان خانواده و تشدید محبت و الفت بین آنها، چهل حدیث درباره عشق‌ورزی و آئین همسرداری را از کلام معصومان گرد آورده‌اند.

در بخشی از کتاب پیش‌رو می‌خوانیم: اگر خواستار سلامت ناموستان هستید! قَالَ الصادق: بَرُّوا آبَاءَکُمْ یَبَرَّکُمْ أَبْنَاؤُکُمْ وَعِفُّوا عَنْ نِسَاءِ النَّاسِ تَعِّف نِسَاؤُکُمْ؛ به پدرانتان نیکی کنید تا فرزندانتان به شما نیکی کنند و دربرابر زنان مردم عفت را رعایت کنید تا عفت زنانتان محفوظ بماند.

این‌کتاب با ۷۴ صفحه و قیمت ۱۸ هزار تومان عرضه شده است.


بازنشر از : مهر

انتشارات کتاب جمکران

حجاب و عفاف

معرفی کتاب

کتاب و کتابخوان

کتاب «چهل حدیث حجاب» به قلم حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.


برق و روشنایی لاله زار