آخرین خبر/ سینمای بلوک شرق اروپا به‌خاطر بهره بردن فراوان از افسانه‌های وایکینگی و ریشه‌دار بودن داستان‌های عامیانه در گوشت و پوست جامعه از گنجینه جالبی بهره م

1401\11\19 07:53:46


گرگی که از جهنم رها شد 

آخرین خبر/ سینمای بلوک شرق اروپا به‌خاطر بهره بردن فراوان از افسانه‌های وایکینگی و ریشه‌دار بودن داستان‌های عامیانه در گوشت و پوست جامعه از گنجینه جالبی بهره می‌برد که می‌تواند منبع الهام و اقتباس باشد. «گرگ وایکینگ&ra

سینمای بلوک شرق اروپا به‌خاطر بهره بردن فراوان از افسانه‌های وایکینگی و ریشه‌دار بودن داستان‌های عامیانه در گوشت و پوست جامعه از گنجینه جالبی بهره می‌برد که می‌تواند منبع الهام و اقتباس باشد.

«گرگ وایکینگ» فیلم موفقی است از سینمای نروژ که طی چند وقت اخیر توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. یک فیلم دلهره‌آور که یک افسانه قدیمی را به داستان به‌روزش گره می‌زند و التهاب و ترس ایجاد می‌کند. با معرفی این فیلم همراه ما باشید.شهری زیبا و ترسی عمیق فیلم یک موتیف آشنا دارد.

خانواده‌ای وارد یک شهر تازه می‌شوند. مادر خانواده پلیس است و چند روز بعد از حضورشان در شهر جدید، دختر جوانی به طرز فجیعی به‌قتل می‌رسد. شواهد قتل گویای این است که یک درنده عجیب دختر را به‌قتل رسانده.

اما از طرفی نگرانی‌هایی وجود دارد دال براین‌که قتل می‌تواند کار یک انسان باشد. اما ریشه اساطیری این فیلم در چیست؟ طبق یک افسانه وایکینگی قدیمی، این مبارزان طی تاخت‌وتازشان در مناطقی از شمال انگلستان وارد یک صومعه می‌شوند. راهبان به آن‌ها توصیه می‌کنند یکی از درها را باز نکنند.

اما وایکینگ‌ها به خیال این‌که پشت در جواهرات است وارد آن می‌شوند و باعث آزاد شدن یک گرگ جهنمی می‌شوند. گرگی که با وایکینگ‌ها وارد نروژ می‌شود. فیلم با تکیه برهمین افسانه روی مرز جنایی و ژانر وحشت گام برمی‌دارد.

(تماشای فیلم با زیرنویس فارسی)چرا ببینیم؟فیلم بهترین بهره را از جغرافیای شهرهای کم جمعیت اما بزرگ نروژ برای القای دلهره و ترس برده. همان‌طور که می‌دانید به‌خاطر آب وهوای سرد، جنگل‌های زیاد وشب‌های طولانی، شب‌های شهرهای نروژ در عین زیبایی مخوف و ترسناک هستند. فیلمبرداری اثر هم با کمترین جلوه‌های ویژه سعی کرده در خدمت داستان باشد.

با این حال داستان یک ایده یونیک و خاص نیست و فقط به شکل دیگری بیان می‌شوند. هرچند زاویه دید نسبتاً تازه و پرداخت مناسبی دارد که می‌تواند برای علاقه‌مندان به این ژانر سرگرم کننده باشد.>>> تماشای فیلم با زیرنویس فارسینکته 1: برای تماشای فیلم با اینترنت همراه نیازی به خرید اشتراک ندارید. (حجم مصرفی شما تمام بهاء می‌شود).

فقط کافی است برای تماشای بهتر آخرین خبرتان را به روز کنید.  نکته 2: اگر می‌خواهید با تلویزیون هوشمند فیلم تماشا کنید کافی‌ست اینترنت همراه را روی تلویزیون هات‌اسپات کنید و را در مرورگرتان جست‌وجو کنید.نکته 3: اگر هم از اینترنت خانگی استفاده می‌‌کنید می‌توانید با کمترین قیمت ممکن یک اشتراک بگیرید. در این حالت حجم اینترنت مصرفی شما نیم بهاء خواهد بود.برای تماشای فیلم و سریال‌های بیشتر به بخش «سینما و چهره» آخرین خبر بروید.

این پیشنهادها را هم از دست ندهید:رابین‌هودی که بانک می‌زد و اسکناس تقلبی چاپ می‌کرد 1401/11/16 - 21:00عروسی لاکچری جنیفر لوپز به خاک و خون کشیده شد 1401/11/15 - 22:00«دزدان» اکشنی دیدنی برپایه فیلمنامه‌ای خواندنی 1401/11/15 - 21:00 ... .


بازنشر از : آخرین خبر


قفسه فلزی - قفسه انبار