1401\10\12 10:43:20


از مذاکره قطر با کی‌روش شگفت‌زده شدیم!

مهر/ خبرنگار و تهیه کننده شبکه الکاس قطر از اقدام فدراسیون فوتبال این کشور در مذاکره با کارلوس کی‌روش اظهار تعجب کرد و گفت: مربی‌ای می‌خواهیم که تیمش زیبا بازی کند نه دفاعی به سبک کی‌روش! فدراسیون فوتبال قطر بعد از نتایج ضعیف این

خبرنگار و تهیه کننده شبکه الکاس قطر از اقدام فدراسیون فوتبال این کشور در مذاکره با کارلوس کی‌روش اظهار تعجب کرد و گفت: مربی‌ای می‌خواهیم که تیمش زیبا بازی کند نه دفاعی به سبک کی‌روش! فدراسیون فوتبال قطر بعد از نتایج ضعیف این تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ و حذف در همان مرحله گروهی اقدام به تغییر کادر فنی خود گرفت.

«فلیکس سانچس» سرمربی اسپانیایی بعد از حدود ۵ سال کار در قطر و کسب عنوان قهرمانی در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا از این تیم کنار رفت. روز جمعه بود که شبکه الکاس قطر مدعی شد فدراسیون قطر سراغ کارلوس کی روش سرمربی ایران رفته است و قصد دارد با این مربی قرارداد امضا کند.طبق اعلام این شبکه، کی روش حتی با قطر به توافقات ابتدایی هم دست یافته و احتمالاً پس از جام خلیج فارس هدایت «عنابی» را بر عهده می‌گیرد. این در حالی است که فدراسیون فوتبال ایران هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است و فقط مهدی تاج طی هفته‌های گذشته نام کی روش را در کنار چند مربی دیگر به عنوان گزینه هدایت تیم ملی مطرح کرده بود.انتخاب کی روش و مذاکره فدراسیون قطر با او با توجه به سبک بازی این مربی پرتغالی در تیم‌های مختلف که بیشتر دفاعی است، نه تنها باعث تعجب بعضی از رسانه‌های ایران شده بلکه حتی خبرنگاران قطری هم از این موضوع متعجب هستند.«عبدالعزیز البریده» خبرنگار و تهیه کننده شاغل در شبکه الکاس قطر از جمله نفراتی است که می‌گوید سبک دفاعی کی روش ادامه دهنده سبک سانچس است در حالی که قطری‌ها به دنبال یک مربی با ایده‌ها و سبک جدید هستند.مشروح گفتگوی البریده با خبرنگار مهر در ادامه می‌آید:آیا کارلوس کی روش به عنوان سرمربی بعدی قطر انتخاب شده است؟نه به طور رسمی..

اما همه اخبار می‌گویند که او مربی بعدی خواهد بود.* فکر می‌کنید چرا قطر سراغ کی روش رفته است در حالی که او در این سال‌ها از نظر نتیجه گیری، به عنوان و مقام خاصی با تیم‌های مختلف دست نیافته است؟- این چیزی است که ما را هم شگفت زده کرده است!* شاید برای همه مشخص باشد که سبک تیم‌های کی روش اغلب دفاعی است. آیا قطر این سبک از مسابقه را می‌پذیرد؟- اگر کی روش مربی قطر بشود، برای او در تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنیم. بعد از دوران «سانچس» مربی‌ای می‌خواهیم که تیمش فوتبال زیبایی بازی کند و از توانایی‌های بازیکنان استفاده کند نه به سبک کی روش! کی روش هم‌سبک سانچس است.

این یعنی فقط تغییر مربی. سبک و سیستم ثابت می‌ماند و شاید به همین دلیل کی روش توسط فدراسیون قطر انتخاب شده است.* فکر می‌کنید کی روش با این شرایط در تیم ملی قطر موفق باشد؟- در کل کی روش نام بزرگی است. او نتایج خوبی گرفته است.

تیم ملی ایران با این مربی در رنکینگ بین المللی بسیار پیشرفت کرد اما بدون موفقیت و کسب عنوان قهرمانی.* از نظر شما خبرنگاران و حتی مردم قطر، آیا خوش‌بینی نسبت به حضور کی روش در تیم ملی قطر وجود دارد؟- درصد خوش‌بینی زیاد نیست چون سبک او شبیه سانچس است. همه منتظر مربی‌ای با ایده و شیوه بازی جدید بودند.. .


بازنشر از : آخرین خبر