محمدجواد پاینده فوتبال تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال مدیر روابط عمومی ساب

1401\09\08 20:31:34


انگلیس و آمریکا به دنبال سیاسی کردن گروه تیم ملی ایران بودند

مدیر روابط عمومی سابق فدراسیون فوتبال در گفت و گو با شبکه تلویزیونی عربی زبان الساحات مدعی شد رقیبان ایران خصوصا دو کشور انگلستان و آمریکا به دنبال سیاسی کردن معادلات این گروه بودند.

محمد جواد پاینده در گفت و گو با این شبکه تلویزیونی به زبان عربی ابتدا در خصوص شرایط تیم ملی ایران به منظور دیدار امروز مقابل آمریکا گفت:ما شاهد دو نمایش متفاوت از تیم ملی در بازی های اول و دوم بودیم اما دوستداران تیم ملی امیدوارند تیمی را ببینند که در بازی دوم با قدرت ولز را شکست داد و با تکرار همان نمایش می تواند برای اولین بار به مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی صعود کند.

در واقع ما در بازی دوم شجاع تر بودیم و همین موضوع موجب کسب نتیجه و موفقیت تیم ملی شد. پاینده در پاسخ به سوال یاسمین عبید خبرنگار لبنانی این شبکه و سیاسی بودن معادلات این گروه گفت:آنچه مسلم است حریفان ما این جو سیاسی را در گروه آغاز کردند. از ابتدا خبرنگاران شبکه های انگلیسی و آمریکایی از بازیکنان و سرمربی ایران در خصوص موضوعات غیر ورزشی و سیاسی سوال می کردند در حالی که طبق قوانین تنها مجاز هستند در مورد بازی و فوتبال سوال کنند نه در مورد سیاست.

در آخر هم دیدیم حساب رسمی فدراسیون فوتبال آمریکا نماد الله در پرچم ایران را حذف کرد، اقدامی که توهین به یک ملت محسوب می شود. سرمربی آمریکا عذرخواهی کرد اما این اقدام حساب رسمی فدراسیون ایالات متحده بود. پرچم و سرود بخشی از هویت هر ملتی است و اقدام آمریکایی ها بر خلاف پروتکل ها و قوانین بین المللی خصوصا فیفا و جام جهانی است.

در واقع این توهین به یک ملت و توهین به جهان اسلام است چرا که نام خداوند در وسط پرچم ایران قرار دارد. مثلا شما در پرچم عراق کلمه الله اکبر را می بینید، آیا کسی اجازه دارد این کلمه را حذف کند؟ سیاسی کردن معادلات این گروه شیطنت دو حریف ما انگلستان و آمریکا بود همانطور که در سال 1998 بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا گفت ایران را در همه زمینه ها از جمله فوتبال شکست می دهیم اما در همان بازی هم شکست خوردند. پاینده در پاسخ به سوالی پیرامون خواندن سرود ملی در آغاز بازی های این دوره گفت:فشارهایی روی بازیکنان تیم ملی در بازی اول وجود داشت تا سرود را نخوانند و این فشار از جانب برخی افراد در فضای مجازی بود.

کسانی که شعار خودشان را آزادی می دانند چطور می توانند بازیکنان تیم ملی یک کشور را تهدید کنند یا مورد فحاشی و توهین قرار بدهند و از آنها بخواهند سرود ملی کشور را نخوانند؟ این فشارها قطعا روی تمرکز بازیکنان تیم ملی تاثیر گذاشت و ما دیدیم که در بازی اول دچار اشتباهات متعدد بودند و از نظر روحی برای این مسابقه آماده نبودند. در بازی دوم بعضی از بازیکنان سرود خواندند و بعضی نخواندند. اگر به فیلم بازی های تیم ملی در سال های گذشته رجوع کنید در همه بازی ها هستند بازیکنانی که سرود را نمی خوانند و این مسئله عجیبی نیست.

ممکن است یک بازیکن بخواهد در دلش سرود بخواند و با صدای بلند فریاد نزند آیا کسی به بازیکنان اجبار می کرد که باید سرود را بخوانی؟ آزادی که در مورد آن صحبت می کنند همین است که اگر بازیکنان سرود کشورشان را خواندند از جانب بعضی افراد در فضای مجازی مورد توهین و تهدید و تحت فشار قرار نگیرند. یا وقتی بازیکنان تیم ملی مثل همه سال های گذشته به دیدار رییس جمهور کشور می روند چرا برخی افراد باید به این بازیکنان توهین کنند و آنها را تحت فشار بگذارند در حالی که همه جای دنیا تیم های ملی قبل از اعزام به دیدار رئیس جمهور یا نخست وزیر می روند. سرود هویت یک ملت است مگر می شد کسی ایرانی باشد و به سرود کشورش بی احترامی کند؟ این اقدامات بیشترین آسیب را به تیم ملی ما وارد کرد و تمرکز را از بازیکنان گرفت هرچند در بازی دوم به شرایط مناسب خودمان برگشتیم و یک نتیجه فوق العاده را رقم زدیم.

مدیر سابق روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پایان گفت: آرزوی همه ما صعود به مرحله بعدی برای نخستین بار است و فکر می کنم بیش از آمریکا برای این موفقیت شانس خواهیم داشت چرا که یک تساوی هم برای ما کافی است. طبیعی است که احتمالا ایران بازی هجومی در این مسابقه انجام ندهد و با امید داشتن به ضد حملات و استفاده از سرعت و هوش طارمی به دنبال ضربه زدن به حریف خواهد بود. در سوی مقابل آمریکایی ها احتمالا هجومی تر بازی می کنند چرا که تساوی برای آنها با شکست تفاوتی ندارد و از جام کنار خواهند رفت.

به اعتقاد من اگر با آرامش و تمرکزی که مقابل ولز داشتیم بازی کنیم در این مسابقه هم موفق خواهیم شد و به مرحله بعدی صعود می کنیم.. .


بازنشر از : مهر

محمدجواد پاینده

فوتبال

تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال


کارشناسی خودرو در کرج - تشخیص رنگ ماشین