1401\11\01 21:10:27


با چاقو و تهدید جانی امتیاز می‌خواستند!

ورزش 3/ سرمربی فجر سپاسی از وضعیت زمین و داوری ها در لیگ یک گله مند است. فجر سپاسی در کورس قرار دارد و یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر است اما یکسری اتفاقات و حواشی باعث ناراحتی این مجموعه به خصوص مهدی رجب زاده شده است.

سرمربی فجر سپاسی از وضعیت زمین و داوری ها در لیگ یک گله مند است.فجر سپاسی در کورس قرار دارد و یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر است اما یکسری اتفاقات و حواشی باعث ناراحتی این مجموعه به خصوص مهدی رجب زاده شده است. این گفت و گو را در زیر بخوانید:*با چند تعویض هجومی به گل رسیدیم خوشبختانه موفق شدیم بازی مهمی را ببریم، تیم ون پارس هم در چند هفته اخیر با آمدن  آقای توتونی و سیمکانی‌ از لحاظ فنی پیشرفت کرده و توانست نتایج خوبی کسب کند.

اوج کار این تیم در بازی  جام حذفی مقابل پرسپولیس بود که در ضربات پنالتی حذف شدند. می‌دانستیم بازی سختی پیش رو داریم. در  نیمه اول، به جز ده، پانزده دقیقه ابتدایی که حاکم میدان بودیم اما در ادامه ون پارس فضاها را بست و به دنبال استفاده از ضربات ایستگاهی، اوت دستی و ضد حملات بود تا به گل برسد.

نیمه اول بازی چندان جذاب نبود اما در نیمه دوم با تغییراتی که در فاز تهاجمی تیم داشتیم، با گردش توپ در زمین، بازی را در اختیار گرفتیم و با حملات بیشتر، توانستیم در دقیقه ۷۵ به گل برسیم، بعد از گل، دو موقعیت تک به تک داشتیم که تبدیل به گل نشد اما شروع خوب در نیم فصل دوم برای ما مهم‌تر از هر چیزی بود که خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد و توانستیم با کسب سه امتیاز در این دیدار به روند رو به پیشرفت خود ادامه دهیم.*باید معجزه رخ دهد چمن ورزشگاه حافظیه در فصول سرد سال کیفیت خود را از دست می‌دهد و بازی کردن در آن برای بازیکنان بسیار خطرناک است، هر لحظه امکان آن وجود دارد که یک بازیکن آسیب شدید ببیند. در این فصل هم پیش از پاییز مشکل خاصی وجود نداشت اما بعد با سرد شدن هوا، کیفیت زمین خیلی بد شد. در نشست خبری هم به این معضل اشاره کردم، فکر می‌کنم  به اندازه کافی به این موضوع پرداختیم، هم مربیان که در سالیان گذشته در شیراز کار کردند و هم مربیان حریف بارها به این مورد اشاره کردند اما به قول معروف: "نرود میخ آهنی در سنگ".

بعید می دانم که در آینده نزدیک، اتفاق خوب و مثبتی برای ورزشگاه حافظیه بیفتد مگر اینکه معجزه‌ای شود. *تیم داوری دو اشتباه وحشتناک انجام داد نمی‌خواهم زیاد در مورد داوری صحبت کنم، کادرفنی ما کاملا اخلاق مدار است و از اعتراض و  بی احترامی به داوران و ایجاد جنجال دوری می‌کند اما احساس می‌کنم که اخلاق‌مداری کادرفنی دارد به تیم ما آسیب می‌زند. چرا که در بسیاری از دیدارهای لیگ از اشتباه داوری متضرر شدیم و داوران بعد از پایان بازی فقط یک عذر خواهی کردند. در بازی مقابل ون پارس‌ داور یک پنالتی مسلم بر روی ابوالفضل بابایی را نگرفت و برای توجیح این تصمیم، به او کارت زرد نشان داد.

با وجود اینکه در این فصل بازیکنان تیم ما حتی یک بار هم با کارهایی مثل دایو‌ و شبیه‌سازی داوران را فریب ندادند اما خودم در نگاه اول فکر می‌کردم بابایی قصد فریب داور را داشت اما بعد از دیدن فیلم بازی مشخص شد که یک پنالتی آشکار به سود ما گرفته نشد. داور در نزدیکی این صحنه حضور داشت، نمی‌دانم چرا اشتباه کرد. این تنها اشتباه تیم داوری در بازی با ون پارس نبود، کمک داور این دیدار، موقعیت تک به تک بازیکن ما را به اشتباه آفساید اعلام کرد، در حالی که حدود یک متر عقب‌تر از دفاع حریف حرکت کرد‌ جاگیری کمک داور دقیقا روی‌ خط بود.

در بازی با خیبر خرم آباد هم کمک داور گل صحیح ما را آفساید گرفت و باعث شد، دو امتیاز از دست بدهیم. از آقای افشاریان خواهش می‌کنم برای بازی‌های تیم های بالای جدول از داوران کم اشتباه و توانمند‌ استفاده کنند. چرا که اشتباه داوران روند نتیجه گیری و صعود تیم ها تاثیر گذار است.

در بازی روز پنجشنبه واقعا تیم داوری دو اشتباه وحشتناک انجام داد، در میانه میدان هم گاهی اوقات با سوت‌های اشتباه، تیم ما را تحت فشار قرار می‌داد، این موضوع باعث  شد، من به دلیل عصبانیت و اعتراض کارت زرد دریافت کنم.*دوست داریم مثبت فکر کنیم اما....سعی می‌کنیم یک تیم رو به پیشرفت باشیم، تفکرات مثبتی داریم و دوست داریم در کمال آرامش و با احترام به همه تیم‌ها، رو به جلو حرکت کنیم. اما فدراسیون و کمیته انظباطی باید شرایطی را به وجود بیاورند که تیم‌ها ذهنیت خوبی نسبت به یکدیگر داشته باشند و مسائل شائبه برانگیز در لیگ بازی ها وجود نداشته باشد تا تیمی که استحقاقش صعود را دارد به لیگ برتر راه پیدا کند. هدف ما این است که به روند رو به پیشرفت خود ادامه دهیم و از فوتبال لذت ببریم، هر چند که این وضعیت زمین حافظیه این لذت را از ما می‌گیرد اما باز هم سعی می‌کنیم با انجام فوتبال زیبا، یک اتفاق خوب برای فجر سپاسی و مردم استان فارس رقم بزنیم.*هواداران با چاقو به رختکن تیم امید فجر حمله کردندتیم امید فجر با تیم یاسوج در خانه آنها به میدان رفت و در حالی که با یک تساوی می‌توانست به لیگ برتر امیدها صعود کند در جو وحشتناک ورزشگاه نتیجه را واگذار کرد و از صعود بازماند، اتفاقات در این بازی باورنکردنی بود، هواداران یاسوجی‌ بازیکنان ما و تیم داوری‌ با چاقو تهدید کردند و به رختکن ما حمله ور شدند.

نمی‌دانم چطور اجازه دادند این بازی برگزار شود. اصلا در چه شرایطی بازی باید لغو شود؟ مگر می‌شود با تهدید جانی بازیکنان تیم حریف و داوران، امتیاز کسب کرد؟*چگونه می‌توانیم ذهنیت مثبتی‌ داشته باشیم؟در یک اتفاق عجیب و خنده دار دیگر، در همان روز بازی تیم امید در یاسوج، با برنامه‌ریزی عجیب سازمان لیگ، تیم بزرگسالان نیز، همزمان در لیگ به میدان رفت. ما هم مثل اکثر تیم ها چند بازیکن زیر ۲۱ سال در لیست خود داریم، نمی‌شود که همزمان با تیم امیدمان برویم.

اگر می‌خواستیم در آن بازی از بازیکنان امید در ترکیب استفاده کنم، چگونه می‌توانستم این کار را انجام دهم. چطور می‌توانیم در مورد سازمان لیگ ذهنیت مثبتی داشته باشیم؟ خودم در مقطعی همزمان در تیم جوانان، امید و بزرگسالان به صورت ثابت بازی می‌کردم اما برنامه‌ریزی به شکلی بود که می‌توانستم برای هر سه تیم بازی کنم. نمی‌دانم چه کسی این تصمیم را گرفته است.

در صورت اعتراض و کوچکترین حرفی هم کمیته انظباطی محروم یا جریمه می‌کند. باشگاه همزمانی‌ این بازی اعتراض کرد اما گفتند، تاریخ برگزاری بازی از قبل تعیین شده و امکان جابه‌جایی آن وجود ندارد. به نظرم این اتفاقات فقط در ایران رخ می‌دهد..

.


بازنشر از : آخرین خبر