1401\11\01 21:10:07


حمله تند اصولی به هاشمی جواهری

ورزش 3/ احسان اصولی، رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی توضیحات مفصلی را در خصوص حواشی به وجود آمده در مشهد ارائه داد. احسان اصولی، رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی در خصوص حواشی به وجود آمده درباره تخلف یکی از مدارس فوتبال شهر مشهد توضیحات مفصلی ارائه داد و

احسان اصولی، رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی توضیحات مفصلی را در خصوص حواشی به وجود آمده در مشهد ارائه داد.احسان اصولی، رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی در خصوص حواشی به وجود آمده درباره تخلف یکی از مدارس فوتبال شهر مشهد توضیحات مفصلی ارائه داد و در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: بلافاصله بعد از مطلع شدن از این موضوع امروز صبح (شنبه) ما به دوستانمان در کمیته اخلاق اطلاع دادیم.

با پیگیری‌ها و دنبال کردن موضوع، نماینده کمیته اخلاق در استان خراسان بلافاصله آن افرادی که بحث در موردشان وجود داشت (شاکی و متشاکی) را به هیئت فوتبال دعوت کردند. امروز ظهر برای دریافت اظهارات هر دو طرف جلسه تشکیل شد و ان‌شالله پرونده این موضوع کامل و طبق آیین‌نامه کمیته اخلاق مورد بررسی قرار می‌گیرد و به کمیته اخلاق در فدراسیون ارسال می‌شود تا پس از بررسی برای اقدام قاطعانه‌ای خواهیم داشت.وی در ادامه گفت: قوانین و ضوابط روشنی در این خصوص وجود دار‌د. ریاست کمیته اخلاق نیز دستورات لازم را به رئیس حراست فدراسیون فوتبال و هم‌چنین افسر محافظ کمیته پزشکی برای بررسی دقیق موضوع داده است تا ابعاد این مورد به شکل کامل مورد سنجش قرار بگیرد.اصولی توضیحات خود را اینگونه کامل کرد: این مدرسه در حوزه شهر مشهد است.

همانطور که اطلاع دارید ما هیئت استان هستیم و شهرستان‌ها همه هیئت جداگانه دارند. باید ابعاد این موضوع کامل مشخص شود.رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی در واکنش به سخنان مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گفت: هر اتفاقی که رخ می‌دهد ایشان دوست دارد به هیئت فوتبال ربط دهد. فکر می‌کنم یک توپ فوتبالی اگر شیشه‌ای را بشکند، ایشان معتقد است هیئت فوتبال و شخص بنده مقصر این اتفاقات هستم.

مطالبه‌ای که ایشان دنبال می‌کند کاملا خلاف است. در خصوص هیئت‌های استانی قانون روشنی وجود دارد. طبق قوانین فدراسیون فوتبال ‌‌و اساسنامه هیئت‌ها انتخاب و برکنار روسای هیئت قوانین مشخصی دارد.

ایشان یک کاری را خارج از قانون دنبال می‌کنند. رفتار آقای هاشمی در استان خراسان رضوی و اقداماتی که ایشان و اطرافیان انجام می‌دهند، ضربه به فوتبال و ورزش استان است.اصولی ادامه داد: ایشان در فصلی که باید به دنبال کارهای اداره کل ورزش و جوانان باشند و بخواهند بودجه‌ای خوب برای استان بگیرند، دنبال مباحثی هستند که حاشیه‌ساز است و به نوعی اذهان و افکار کشور را نسبت به ورزش استان بدبین می‌کند. تخلفی اگر رخ می‌دهد باید آن‌ موضوع را دنبال کرد.

ایشان هر اتفاقی رخ می‌دهد را به هیئت فوتبال و رئیس آن ربط می‌دهد. جای تامل ویژه‌ای دارد. ضعف ایشان در مدیریت مشهود است.

بنده به عنوان شهروند مشهدی و شهروند عضو استان خراسان رضوی می‌گویم عملکرد ایشان در اداره ورزش و جوانان به ضعیف‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. ایشان حدود ۱۰ سال پیش مدیرکل بودند. آن موقع هم عملکرد بسیار ضعیفی داشتند و الان هم ضعیف است.

این شوآف و فضای رسانه‌ای که در چند روز اخیر راه انداخته‌اند و فعالیت می‌کنند، همه ناظر به این موضوع است که ضعف عملکرد خود را پوشش دهند.رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی انتقادات خود از هاشمی جواهری را اینگونه ادامه داد: در شهرستان نیشابور و سبزوار دو ورزشگاه خوب آماده است و هنوز تحویل هیئت‌ها و ادارات ورزش و جوانان نشده است. خیلی از زیر ساخت‌ها ورزشی در استان نیمه کاره باقی مانده و اعتبارات لازم جذب نشده است. در رابطه با حمایت از ورزش قهرمانی کاملا ضعفشان مشهود است.

ایشان چهار معاونت دارد، هر چهار معاون به طور سرپرستی اداره می‌شود. هاشمی جواهری یکی از ضعیف‌ترین مدیران استان و یکی از ضعیف‌ترین مدیران‌ کل ورزش و جوانان است. حالا به دنبا اظهاراتی است که افکار مدیران را و افکار تصمیم‌گیران ارشد را از این موارد دور کرده و به سمت حواشی‌ای ببرد که چندان به هیئت فوتبال مربوط نیست.اصولی درباره مدرسه فوتبالی که تخلف انجام داده است، گفت: اگر مدرسه فوتبالی فعالیت دارد باید از کمیسیون ماده ۵ اداره کل ورزش و جوانان مجوز بگیرد.

اگر بدون مجوز هم عمل می‌کند، هیئت‌های فوتبال در کل کشور ضابط نیستند. ضابط اجرایی و مقام اجرایی برای گزارش به مقامات انتظامی و قضایی، اداره کل ورزش و جوانان است. در قانون هیچ کجا نیامده است هیئت‌ها باید برای جلوگیری از فعالیت غیر قانونی مدارس می‌توانند مستقیم ورود پیدا کنند.

این ارتباطش کامل با اداره کل ورزش است. اگر کار غیر قانونی انجام می‌شود، این ضعف کاملا به اداره ورزش و جوانان استان بازمی‌گردد. در هر صورت ما طبق قوانین وارد می‌شویم، برخورد می‌کنیم و نتایج را به گوش مردم خواهیم رساند.

آقای هاشمی جواهری، هر روز به دنبال مسئله هستند. ما چهارشنبه مجمع داشتیم و ایشان قبل از ورود آقای تاج به مشهد، خبرسازی‌ها را شروع کردند و در مجمع علی‌رغم دعوت حضور نداشتند. سپس از آقای تاج خواستند که تنها ایشان را ببینند.

رئیس فدراسیون رفتند و بعدش خبرسازی کردند که اصولی را به اداره راه ندادند. من اصلا مراجعه‌ای نداشتم که بخواهند راه ندهند. بعد از آن فیلمی گرفته می‌شود و یک فایل صوتی از توضیحاتی که آقای تاج می‌دهند را در رسانه‌های وابسته به خودشان منتشر می‌کنند.

مجددا موضوع مدرسه فوتبال را مطرح می‌کنند و همه این‌ها یک سناریوی طراحی شده توسط عده‌ای است که وضعیت خوب و عملکرد مطبوع هیئت فوتبال را تحت‌الشعاع قرار دهند. دود این مسئله به چشم اهالی فوتبال می‌رود.سخنگوی فدراسیون فوتبال در پایان گفت: ما معتقدیم همکاری بین هیئت‌های فوتبال و ادارات کل ورزش و جوانان، قطعا منجر به توسعه بهتر و بیشتر ورزش به خصوص در فوتبال خواهد شد. بنده از ابتدای فعالیتم در هیئت فوتبال استان خراسان رضوی، روشم این بود با اداره کل ورزش و جوانان ‌و وزارت ورزش و‌ تمامی ارگان‌های تاثیرگذار بهترین روابط را داشته باشیم.

تا قبل از آمدن آقای هاشمی جواهری چنین رابطه‌ای هم وجود داشت. اما علی‌رغم اینکه ما بارها پالس مثبت دادیم و خواستار همکاری بودیم، اما با در بسته مواجه شدیم. روز چهارشنبه آقای تاج با هدف ایجاد فضای تعاملی در اداره کل حاضر شدند اما متاسفانه آن وضعیت را تجربه کردند.

رفتارهایی که از سوی جواهری هاشمی و اطرافیانش سر زد. الان هم می‌گویم ما آماده همکاری با اداره ورزش و جوانان استان هستیم و آماده‌ی تعامل با آن‌ها هستیم. بارها گفته‌ایم و الان هم بار دیگر می‌گوییم آماده‌ی تعامل هستیم.

فضایی که زمان مدیریت آقای فتاحی و پس از آن سرپرستی آقای داوری تجربه کردیم.. .


بازنشر از : آخرین خبر