ورزش 3/ طی چند ماه اخیر دو تن از هواداران لیورپولی بازمانده از تراژدی هیلزبورو دست به خودکشی زده‌اند. نشریه لیورپول‌اکو نوشته است که از زمان باخت یک بر صفر تیم فوتبال لی

1401\07\07 23:59:12


خودکشی ۲ هوادار لیورپولی بازمانده از حادثه هیلزبورو

ورزش 3/ طی چند ماه اخیر دو تن از هواداران لیورپولی بازمانده از تراژدی هیلزبورو دست به خودکشی زده‌اند. نشریه لیورپول‌اکو نوشته است که از زمان باخت یک بر صفر تیم فوتبال لیورپول برابر رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ماه ژوئن سال جاری، تا

طی چند ماه اخیر دو تن از هواداران لیورپولی بازمانده از تراژدی هیلزبورو دست به خودکشی زده‌اند.نشریه لیورپول‌اکو نوشته است که از زمان باخت یک بر صفر تیم فوتبال لیورپول برابر رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ماه ژوئن سال جاری، تا کنون دو تن از هواداران نماینده انگلیس که جزو بازماندگان حادثه هیلزبورو بودند، جان خود را گرفته‌اند.پیتر اسکارف، یکی از اعضای انجمن حمایت از بازماندگان حادثه هیلزبورو - مؤسسه‌ای که به قربانیان این حادثه کمک‌‌هایی از قبیل خدمات روان‌درمانی ارائه می‌کند - در مراسمی که اخیراً با حضور گروهی از بازماندگان برگزار شد، اعلام کرد که از زمان فینال لیگ قهرمانان در روز 28 ماه می دو تن از اعضای این بنیاد خودکشی کرده‌اند.فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی یک بر صفر و ثبت چهاردهمین قهرمانی رئال مادرید همراه بود، حواشی تلخی داشت که برای بسیاری از هواداران لیورپول تداعی کننده تراژدی هیلزبورو بود.

در حاشیه این بازی، پلیس فرانسه که مسئول تأمین امنیت ورزشگاه استاده فرانس بود، برای کنترل هواداران لیورپول مجبور به اعمال خشونت شد و به همین منظور آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد و از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کرد.

این در حالی بود که یکی از دلایل آشفته‌بازار به وجود آمده قبل از آغاز مسابقه فینال مسدود بودن گیت‌های ورودی به ورزشگاه استاده فرانس بود.

علاوه بر این بعد از بازی هم اموال گروه زیادی از هواداران لیورپول به سرقت برده شد.

این حواشی باعث شد که بازی با بیش از نیم ساعت تأخیر آغاز شود هرچند مسئولان فرانسوی این تأخیر را گردن هواداران انداختند.از آن زمان، شیوه مدیریت فینال از سوی یوفا و کم‌کاری‌اش به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و یکی از آنها از سوی انجمن حامی بازماندگان حادثه هیلزبورو بوده است.

پیتر اسکارف در این خصوص گفت: تنها امسال به تنهایی ما تا الان سه مورد خودکشی داشته‌ایم که یکی از آنها درست قبل از سالگرد حادثه هیلزبورو بود چون آن فرد نمی‌خواست که یک سالگرد دیگر را تجربه کند.

دو مورد دیگر هم بعد از فینال لیگ قهرمانان و به خاطر اتفاقاتی بود که در استاده فرانس رخ داد.

ما بسیاری از افرادی که در استاده فرانس ضربه روحی و روانی خوردند را تحت درمان قرار دادند و بنیاد خیریه لیورپول هم هزینه آن را تأمین کرد که این اقدام فوق‌العاده‌ای بود چون ما آنقدر پول نداریم که بخواهیم همه قربانیان را تحت پوشش قرار دهیم.

بنابراین نباید اجازه دهیم که این اتفاقات مدام رخ دهد.فاجعه هیلزبورو حادثه‌ای بر اثر تجمع انسانی بود که در مرحلهٔ نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال انگلیس و در ورزشگاه هیلزبورو شهر شفیلد، بین تیم‌های لیورپول و ناتینگهام فارست در تاریخ 15 آوریل 1989 به وقوع پیوست.

در این حادثه 97 نفر جان خود را از دست دادند و 766 نفر مجروح شدند که همگی آن‌ها جزو هواداران لیورپول بودند.

فاجعه هیلزبورو یکی از مرگبارترین حوادث ورزشی در بریتانیا و تاریخ فوتبال جهان است.ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید خبرهای بیشتر درباره ی لیورپولهیلزبورو ۲ نفر در مورد این مطلب نظر داده اند شما چه فکر می کنید ؟ برای ارسال نظر لطفا از طریق اپلیکیشن آخرین خبر اقدام فرمایید تبلیغات خبرهای پیشنهادی


بازنشر از : آخرین خبر

ورزش 3/ طی چند ماه اخیر دو تن از هواداران لیورپولی بازمانده از تراژدی هیلزبورو دست به خودکشی زده‌اند. نشریه لیورپول‌اکو نوشته است که از زمان باخت یک بر صفر تیم فوتبال لیورپول برابر رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ماه ژوئن سال جاری، تا


برق و روشنایی لاله زار