1401\07\07 18:18:09


درخشش غافلگیرکننده چپ پای تیم ملی

خبر ورزشی/ احسان حاج‌صفی به گزینه اصلی پست مدافع چپ تیم ملی در جام جهانی قطر تبدیل شده است. احسان حاج‌صفی بزرگترین برنده اردوی ایران در اتریش بود.

احسان حاج‌صفی به گزینه اصلی پست مدافع چپ تیم ملی در جام جهانی قطر تبدیل شده است.احسان حاج‌صفی بزرگترین برنده اردوی ایران در اتریش بود.

بازیکنی که این اواخر، جایگاهش در تیم ملی را از دست داده بود اما مقابل اروگوئه، نمایش خوبی داشت و بازی با سنگال با انتقال به پست دفاع چپ، توانست عملکردی درخشان داشته باشد. او حالا با این کیفیت، گزینه اصلی کارلوس کی‌روش برای سمت چپ خط دفاع تیم ملی محسوب می‌شود. رقبای او هم فعلا، زیاد روی فرم نیستند.انتقال موفقحاج‌صفی در اولین بازی دوستانه ایران با اروگوئه، به عنوان هافبک میانی وارد زمین شد.

حدود دقیقه ۷۰، کارلوس کی‌روش ابوالفضل جلالی مدافع چپ ایران را بیرون کشید و حاج‌صفی، به سمت چپ رفت. ایران در همین دقایق، بازی بهتری به نمایش گذاشت و توانست تک گل بازی را به حریف بزند. در بازی ایران و سنگال، حاج‌صفی از ابتدای مسابقه مدافع چپ ایران بود.

دقیقه ۵۴، او توانست با یک حرکت تماشایی توپ را از روی خط دروازه بیرون بکشد و جلوی گلزنی حریف را بگیرد. پس از گل سنگال، بیشتر نفوذهای ایران از سمت حاج‌صفی انجام شد. او دو بار، قدوس و آزمون را صاحب موقعیت کرد و سومین پاس طلایی او، روی سردار فرود آمد و ایران به گل مساوی رسید.

همین کارنامه، فعلا معادلات سمت چپ تیم ملی را به نفع او تغییر داده است.افت رقبابر خلاف حاج‌صفی، سایر گزینه‌های سمت چپ تیم ملی در روزهای اوج‌شان به سر نمی‌برند. امید نورافکن که این فصل نتوانسته عملکرد خوب سال‌های گذشته را در سپاهان تکرار کند، با بدشانسی از اردوی اتریش جا ماند. فرصتی طلایی او، برای نشان دادن خودش به کارلوس کی‌روش از دست رفت و نورافکن، باید امیدوار باشد در آخرین اردوی ایران تا جام جهانی نظر سرمربی تیم ملی را جلب کند.

میلاد محمدی که زمانی مدافع محبوب کی‌روش بود، در اردوی اتریش حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد. موضوعی که شانس او را برای بازی در جام جهانی کاهش می‌دهد. ابوالفضل جلالی، چهره غافلگیر کننده تیم ملی در این اردو بود و مقابل اروگوئه هم، بازی خوبی به نمایش گذاشت.

با این حال، بعید است او بتواند به گزینه اول کی‌روش برای این پست تبدیل شود.رقیب مخفیامید نورافکن، تنها رقیب جدی حاج‌صفی برای پست دفاع چپ ایران در جام جهانی است. یک نام دیگر اما، می‌تواند برای این پست کاندیدا باشد. وحید امیری، یکی از بازیکنان محبوب کی‌روش به حساب می‌آید که با وجود مصدومیت، به اردوی اتریش دعوت شد و بازی هم کرد.

جام جهانی قبل، کی‌روش در تصمیمی غافلگیر کننده امیری را به پست هافبک میانی فرستاد و از این تغییر نتیجه هم گرفت. اتفاقی که باعث شد مربیان بعدی ایران هم از امیری در همین پست استفاده کنند. با درخشش سامان قدوس، شاید کی‌روش تصمیم بگیرد امیری را به جای خط هافبک، در پستی تازه به میدان بفرستد.

پستی مثل دفاع چپ، که امیری کارنامه خوبی در آن دارد و احتمالا، در هفته‌های آینده با پیراهن پرسپولیس در همین پست به میدان می‌رود. بازی‌های باقی مانده لیگ برتر تا جام جهانی، می‌تواند در تصمیم کی‌روش برای انتخاب مدافع چپ ایران، تاثیرگذار باشد.. .


بازنشر از : آخرین خبر