1402\09\30 18:42:36


دقیقی حرف‌هایش درباره استقلال و نکونام را پس گرفت

ورزش 3/شمس آذر که اولین سال حضور خود در لیگ برتر را پشت سر می‌گذارد، لیگ بیست و سوم را با سه امتیاز منفی آغاز کرد اما موفق شد به شرایط خوبی برسد و در پایان هفته سیزدهم با پنج پیروزی، پنج تساوی و سه شکست در رده نهم جدول قرار بگیرد. سعید دقیقی، سرمربی شمس آذر، امروز در گفتگویی با خبرنگار ما در خصوص شرایط تیمش و همچنین دیدار با پرسپولیس صحبت کرده است.

شمس آذر که اولین سال حضور خود در لیگ برتر را پشت سر می‌گذارد، لیگ بیست و سوم را با سه امتیاز منفی آغاز کرد اما موفق شد به شرایط خوبی برسد و در پایان هفته سیزدهم با پنج پیروزی، پنج تساوی و سه شکست در رده نهم جدول قرار بگیرد.

سعید دقیقی، سرمربی شمس آذر، امروز در گفتگویی با خبرنگار ما در خصوص شرایط تیمش و همچنین دیدار با پرسپولیس صحبت کرده است. بازار دقیقی که در ابتدای فصل در‌ گفتگویی اعلام کرده بود از نظر او استقلال در جمع مدعیان قهرمانی حضور نخواهد داشت، به سوالاتی در خصوص این اظهارنظر پاسخ داد. گفتگو با دقیقی را در ادامه می‌خوانید:  بعد از تساوی برابر صنعت نفت به رتبه نهم جدول رسیدید. شرایط تیم‌تان را چطور ارزیابی می‌کنید؟وقتی تیمی که اولین سال حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند و قدمت سه ساله در فوتبال دارد، فوتبالی در این سطح ارائه می‌دهد و با وجود کسر سه امتیاز قوی‌تر از قبل کارش را ادامه می‌دهد و در این جایگاه جدول قرار می‌گیرد، نشان می‌دهد بازیکنان شایسته و پرتوانی دارد که با تمام وجود تلاش می‌کنند تا خودشان را به فوتبال ایران ثابت کنند و همچنین مالک بسیار محترم و شایسته‌ای دارد که تلاش می‌کند نیازها را رفع کند تا شمس آذر در جنگ نابرابر با غول‌های صنعتی شرکت کند. اینکه شمس آذر در رقابت با تیم‌هایی که با بن دندان مسلح هستند و از امکانات دولتی استفاده می‌کنند قرار می‌گیرد، نشان می‌دهد مجموعه، کار را خوب انجام داده است. در ادامه مسابقات چه هدفی خواهید داشت؟خدا را شکر ما پله پله بحران‌ها را پشت سر گذاشتیم و برنامه‌ریزی کردیم و گفتیم برای هر مقطع از کار یک پلن داشته باشیم.

حالا به شرایطی رسیده‌ایم که تقریبا آرامش داریم اما اصلا و ابدا مغرور نخواهیم شد و برای حفظ جایگاه‌مان در جدول تلاش می‌کنیم. همیشه گفتم اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم؛ در کوتاه مدت می‌خواستیم به جایگاهی برسیم تا با آرامش کارمان را دنبال کنیم که به این هدف رسیدیم. انشالله در ادامه بتوانیم جایگاه‌مان ارتقا بدهیم و به رتبه تک رقمی برسیم. قطعا خود شما هم نقش مهمی در این روند داشته‌اید.من نمی‌توانم خودم را قضاوت کنم و این امر باید بر عهده کارشناسان امر و مالک باشد.

من می‌توانم عملکرد کادرفنی به جز خودم، بازیکنان، مالک و مدیرعامل و تماشاگران خوب‌مان است. هفته آینده یک بازی حساس برابر پرسپولیس دارید که در دیدار قبل خود برابر استقلال خوزستان شکست خورده و حالا انگیزه بالایی برای این بازی دارد.من چند دقیقه قبل داشتم فیلم بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان را می‌دیدم. واقعا بازی باکیفیتی ارائه دادند و در تمام قایق بازی بر حریف برتری داشتند. این تیم فوتبال مالکانه و خوبی بازی می‌کند و کارنامه آقا یحیی هم مشخص است.

در این چند سال هیچکس نتوانسته مثل آقای یحیی گل‌محمدی نتیجه بگیرد و قطعا در این بازی هم به دنبال این هستند که حداکثر امتیاز را بگیرند تا شرایط‌شان را تغییر بدهند. واقعا جایگاه پرسپولیس این جایگاه نیست و قطعا بازی سختی داریم. من به بچه‌ها هم گفتم این یکی از سخت‌ترین بازی‌های فصل‌مان، همین بازی با پرسپولیس است. فکر می‌کنید اگر پرسپولیس با شرایط ایده‌آل برابر شما قرار می‌گرفت، کار راحت‌تری داشتید؟نه، اینطور نیست.

تیمی که برای قهرمانی تلاش می‌کند، هر بازی برایش حکم فینال را دارد. تکلیف تیم‌هایی مثل سپاهان، پرسپولیس، استقلال و تراکتور مشخص است و همه انتظار دارند این تیم‌ها مدعی باشند. وقتی مربی این تیم‌ها هستی، باید تمام بازی‌ها را ببری و بنابراین ما در هر شرایطی کار سختی داشتیم. برای برد وارد این مسابقه می‌شوید یا اول به دنبال حفظ یک امتیاز هستید؟ما از اولین روز فقط به دنبال بازی باکیفیت بودیم و نتیجه برایمان مهم نبود.

بازی با صنعت نفت، اولین بازی این فصل ما بود که نتوانستیم گل بزنیم و آن هم به‌خاطر پلنی بود که آقای ویسی داشتند و کمترین موقعیت را به ما دادند. ما در همه بازی‌ها برای ارائه یک بازی تماشاگرپسند وارد زمین می‌شویم و خیلی به نتیجه فکر نمی‌کنیم. فکر می‌کنید اگر سه امتیاز از شما کسر نمی‌شد، در حال حاضر چه شرایطی داشتید؟ما اگر آن سه امتیاز را داشتیم، الان با ۲۰ امتیاز ششم یا هفتم جدول بودیم. بماند که در بازی با استقلال تهران، ذوب‌آهن و هوادار، اشتباه محرز و سهوی داوران در نتیجه‌گیری ما تاثیرگذار بود؛ شاید اگر آن اشتباهات صورت نمی‌گرفت، ما الان جزو چهار تیم بالای جدول بودیم.

البته من اصلا نمی‌خواهم بلندپرواز باشم و همیشه گفته‌ام تیمم امسال باید در جدول حفط شود و هر چه بالاتر قرار بگیرد، نتیجه کار خارق‌العاده بازیکنان و همراهی مدیرعامل بوده است. ما زمانی که -۳ بودیم، مدیریت بحران تشکیل دادیم و گفتیم اولین پله ما این است که امتیاز را صفر بکنیم و به سمت مثبت شدن پیش برویم. در ادامه گفتیم پله پله از منطقه سقوط دور شویم و حالا هم در ادامه مسیر کار سختی داریم.

باید از جانب مسئولان استانی بیشتر حمایت شویم و خودمان را بیشتر به فوتبال ایران معرفی کنیم. چطور‌ توانستید آن تیم را جمع و جور کنید و به این شرایط برسید؟ما بازیکنانی داریم که بالغ از ۷۰ درصد آنها از سال قبل کنار یکدیگر بزرگ شده‌اند. الان همه برای یکدیگر مثل برادر هستیم و سعی می‌کنیم مثل یک خانواده بیشترین همراهی و حمایت را در کنار یکدیگر داشتیم. مدیرعامل ما هم جوان است و همیشه سعی کردیم بیشتر از اینکه نقش رئیس و مرئوسی داشته باشیم، نقش برادر و همکاری داشته باشیم.

هیچوقت کاری نکردیم که بازیکن فکر کند باید فقط کار کند و ما رئیس هستیم که این موضوع خیلی تاثیرگذار بود. ما پله پله آمدیم و ادامه مسیر را هم بدون غرور و پرتلاش پیش می‌رویم. اولین رمز هر کاری این است که تلاش کنیم و هیچوقت فکر نکنیم خبری شده است.

تبلیغات
سایت تبلیغ و آگهی
سایت تبلیغ و آگهی

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

در این دنیا هر چقدر هم بالا بروی، باز هم بالاتری وجود دارد که باید برای آن تلاش کنیم. چند بازیکن هم دارید که با وجود اینکه در فوتبال ایران شناخته‌شده نیستند اما عملکرد خیلی خوبی داشته‌اند.ما بازیکنانی داریم که اولین سال حضورشان در لیگ برتر را تجربه می‌کنند و بازی با پرسپولیس هم اولین حضورشان در استادیوم آزادی خواهد بود. به نظر من نام و نشان، نشانه عملکرد بازیکن نیست. ما بازیکنانی داریم که به دنبال این بودند که خودشان را ثابت کنند.

همه بازیکنان تیم ما خوب هستند و من نمی‌توانم هیچ تفاوتی بین‌شان قائل شوم. به نظر می‌رسد جایگاه ویژه‌ای هم در بین مردم قزوین پیدا کرده‌اید.هواداران استان ما اولین سال لیگ برتری خود در یک قرن اخیر را تجربه می‌کنند. از زمانی که من یادم هست، قزوین نماینده‌ای در سطح اول فوتبال کشور نداشته است. هنوز به نظرم جا دارد که این فضا پررنگ‌تر و پرشورتر باشد.

 مردم قزوین کم کم از تماشاگر به هوادار تبدیل می‌شوند و ما همین الان دوباره از مردم قزوین را دعوت می‌کنیم که‌ کنارمان باشند. حمایت‌های مسئولان استان از شما در چه حد است؟استاندار عزیزمان پیگیر است و کارها را پیگیری می‌کند اما اعتقاد داریم این باشگاه نیازمند حمایت بیشتر از سوی نمایندگان، شورای شهر، شهردار و ... است. باشگاه‌هایی مثل سپاهان، گل‌گهر، رفسنجان، ذوب‌آهن و ...

بودجه مشخصی دارند و شرایط‌شان با ما متفاوت است اما حمایت از ما پررنگ‌تر نباشد، نمی‌توانیم کار پایدار و طولانی مدت داشته باشیم. شما که صحبت‌هایتان هم از عملکرد داور در‌ چند مسابقه گلایه کردید، درباره استفاده از VAR در دربی پایتخت و عدم استفاده از این سیستم در سایر مسابقات چه نظری دارید؟من گلایه نکردم و فقط گفتم اگر اشتباهات سهوی نبود، می‌توانستیم جایگاه بهتری داشته باشیم. داوران، قشر مظلومی هستند و با درآمد کم و هزاران مشکل و فشار تماشاگر و ... کار می‌کنند تا عملکرد خوبی داشته باشند.

قطعا داوران ما بسیار سالم و موفق هستند و باید حمایت بیشتری شوند. موضوع VAR، مصداق بارز نابرابری و تفاوت بین تیم‌ها است. مگر می‌شود؟ چه دلیلی دارد که دربی با VAR برگزار شود و بقیه مسابقات نه؟ این موضوع مثل این این که بازی نمایندگانی ایران مثل فولاد و تراکتور در آسیا از شبکه سه پخش نمی‌کند اما بازی استقلال و پرسپولیس را پخش نمی‌کند.

اینها عدالت نیست. اگر دربی مهم است، برای من هم بازی با پرسپولیس و سپاهان استقلال و ... مهم است.

ما یکی از استان‌های کشور هستیم و باید حق برابر با نماینده استان تهران و بقیه استان‌ها داشته باشیم. شما ابتدای فصل در مصاحبه‌ای گفتید استقلال امسال در‌ جمع مدعیان حضور نخواهد داشت اما الان این تیم صدرنشین لیگ برتر است. درباره آن اظهارنظر صحبت کنید.من این حرف را نزدم و گفتم با شرایط و اختلافاتی که دارند، کار سخت است. استقلال تیم بزرگی است و جواد نکونام هم از مفاخر فوتبال ایران است و خدا را شکر ارتباط خوبی بین ایشان و آقای خطیر شکل گرفت.

ما اعتقاد داریم هر چقدر تیم‌های بزرگ کشور در سطح بالاتری قرار بگیرند، فوتبال ما در سطح ملی ارتقا پیدا می‌کند. من با توجه به نفراتی که استقلال از دست داده بود، کار آقای نکونام را سخت می‌دیدم اما با توانی که ایشان داشتند و همکاری‌ای با آقای خطیر صورت گرفت، الان بسیار خوب و باکیفیت بازی می‌کنند‌. البته همچنان اعتقاد دارم که سپاهان تیم کامل‌تری است. اما این برداشت ایجاد که به‌خاطر دوستی با علی خطیر و با توجه به مشکل ایشان با جواد نکونام این حرف را زده‌اید.اصلا.

من افتخار این را هم داشتم که با آقای نوازی هم‌بازی بودم و در دوره‌ای هم با آقای نکونام در تیم ملی هم‌دوره بودم. اصلا چنین چیزی نیست. به اعتقاد من آقای نکونام و آقای گل‌محمدی و ...

مفاخر فوتبال ایران هستند و هم در دوران بازی و هم مربیگری در بالاترین سطح قرار گرفته‌اند. من تنها با توجه با کمبود بازیکن در استقلال فکر می‌کردم که کار سختی خواهند داشت اما آقای نکونام با کیفیتی که ارائه داد و نفراتی که به بازی گرفت، توانست به این شرایط برسد. صحبت پایانی؟امیدوارم بازیکنانم روز یکشنبه بتوانند به بهترین شکل خودشان را به فوتبال کشور معرفی کنند، چون فوق‌العاده توانمند هستند.. .


بازنشر از : آخرین خبر