میلاد تقوی - والیبال تیم ملی والیبال بانوان ایران الساندرا کمپدلی دبیرکل فدراسیون والیبال با بیان این‌که قرارداد

1401\11\19 06:14:15


دلایل قطع همکاری با «کمپدلی». تقوی: تحت هر شرایطی همکاری نمی‌کنیم

دبیرکل فدراسیون والیبال با بیان این‌که قرارداد الساندرا به دلیل عدم توافق بر سر توقعات طرفین تمدید نشد، گفت: تحت هر شرایطی با مربیان خارجی همکاری نمی‌کنیم.

میلاد تقوی درخصوص تمدید نکردن قرارداد فدراسیون والیبال با الساندرا کمپدلی سرمربی تیم زیر ۱۶ سال دختر ایران و تیم بزرگسالان اظهار کرد: بارها در خصوص اهداف بلندمدت فدراسیون صحبت کرده‌ایم.

فدراسیون والیبال یک فدراسیون حرفه ای است و تمام رویکردش بر اساس اهداف بلند مدت و استراتژی است. توسعه والیبال زنان که از اهداف مهم و اصلی والیبال ایران درحال حاضر محسوب می‌شود و سرمایه گذاری‌ که در سال ۱۴۰۱ برای والیبال زنان انجام شد، کاملا نشان می‌دهد که فدراسیون مصصم است جایگاهی در خور شأن تیم ملی والیبال زنان در آسیا کسب کند. دبیرکل فدراسیون والیبال افزود: در راستای رسیدن به این هدف مهم تلاش کردیم تا از تمام پتانسیل موجود استفاده کنیم و حتی با ارتباطاتی که در فدراسیون جهانی والیبال داشتیم، پس از بررسی‌های مختلف و با توجه به امتیازی که فدراسیون جهانی در راستای استفاده از مربی زن برای والیبال ایران در نظر گرفته بود، الساندرا کمپدلی انتخاب شد.

وی ادامه داد: یک سالی که گذشت فرصت خوبی بود که هم کمپدلی تیم ملی زنان ایران را بشناسند و هم فدراسیون از توانمندی‌های فنی این مربی آگاه شود. نتایجی که حاصل شد شاید با توجه به سرمایه گذاری‌ای که انجام شده، توقعات فدراسیون را به صورت کامل برآورد نکرد، اما اتفاقات خوبی هم در این مسیر رخ داد که جا دارد از زحمات این مربی ارزشمند ایتالیایی تقدیر و تشکر کنیم. پس از مسابقات جام کنفدراسیون والیبال زنان آسیا با توجه به بررسی های کمیته فنی و تخصص و سابقه خانم الساندرا، تصمیم گرفتیم هدایت تیم ملی زیر ۱۶ سال دختر کشورمان را بر عهده این مربی ایتالیایی بگذاریم.

تقوی با اشاره به این که تفاهمنامه فدراسیون والیبال با فدراسیون جهانی دو ساله بوده، تصریح کرد: قرارداد ما یک + یک بود. یعنی پس از یک سال می بایست تمدید شود. یک سال از این تفاهمنامه به پایان رسید و برای تمدید این قرارداد جلسات، مذاکرات و مکاتبات متعددی با دپارتمان توسعه فدراسیون جهانی و خانم الساندرا کمپدلی داشتیم که با توجه به سیاست‌های فدراسیون و عدم توافق بر سر توقعات طرفین و با در نظر گرفتن دستاوردها و عملکرد یک ساله ایشان تصمیم گرفتیم برای هدایت تیم ملی زیر ۱۶ سال کشورمان وتیم ملی بزرگسالان زنان به دنبال گزینه‌های داخلی و خارجی دیگر بگردیم و با تمدید قرارداد ایشان موافقت نکنیم.

وی با تاکید بر این که فدراسیون والیبال با توجه به جایگاهی که دارد همواره تلاش می‌کند بهترین شرایط را برای حضور مربیان خارجی فراهم کند، اما هیچ گاه اجازه نداده که مربیان تیم‌های ملی به ویژه خارجی‌ها در خصوص شرایط حضورشان تصمیم بگیرند، گفت: تحت هر شرایطی با مربیان همکاری نمی‌کنیم و با توجه به امکانات قابل توجهی که برای بانوان فراهم گردیده است براساس شرایط خودمان امکانات را در اختیارشان قرار خواهیم داد و نباید این موضوع را نادیده گرفت که فدراسیون والیبال تنها کمپ اختصاصی زنان را در اختیار دارد و تیم‌های ملی و مربیان والیبال زنان همواره در همین کمپ حضور داشته‌اند. کمپ تیم‌های ملی والیبال به ویژه در بخش بانوان جزو بهترین‌های دنیای والیبال است و با هتل‌های چند ستاره قابل مقایسه است. تقوی با اشاره به این که فدراسیون والیبال همچنان به توسعه والیبال زنان اصرار دارد، اظهار کرد: در حال بررسی طیف وسیعی از مربیان داخلی و خارجی هستیم تا به زودی در خصوص مربی جدید تیم‌های ملی زیر ۱۶ سال و بزرگسالان زنان تصمیم بگیریم.

البته نگاه کلان فدراسیون والیبال این است که باید به پایه‌سازی والیبال زنان توجه ویژه‌تری داشته باشیم اما نباید از نتایجی که می‌توانیم در حوزه بزرگسالان داشته باشیم، غافل شویم. وی در پایان از این مربی خوب و با خلاق ایتالیایی که زحمات قابل توجه برای والیبال زنان ایران کشید، تشکر و قدردانی بعمل آورد و برایش آرزوی موفقیت کرد.. .


بازنشر از : مهر

میلاد تقوی - والیبال

تیم ملی والیبال بانوان ایران

الساندرا کمپدلی


فروش اینترنتی لباس بچه