1401\10\12 10:43:23


ستاره‌هایی فراتر از آسیا. امتحان سخت برای نماینده ایران!

ایسنا/ دو ستاره آمریکایی و دومنیکنی تیم النفت عراق، بهترین‌های سوپرلیگ بسکتبال غرب آسیا تا پایان هفته دوم مسابقات هستند. روز چهارشنبه هفته جاری، تیم شهرداری گرگان در سومین بازی خود از رقابت‌های سوپر لیگ بسکتبال منطقه غرب آسیا، در حالی به مصاف تی

دو ستاره آمریکایی و دومنیکنی تیم النفت عراق، بهترین‌های سوپرلیگ بسکتبال غرب آسیا تا پایان هفته دوم مسابقات هستند.روز چهارشنبه هفته جاری، تیم شهرداری گرگان در سومین بازی خود از رقابت‌های سوپر لیگ بسکتبال منطقه غرب آسیا، در حالی به مصاف تیم النفت عراق می‌رود که دو ستاره آمریکایی و دومنیکنی این تیم، بهترین بازیکنان مسابقات تا پایان هفته دوم هستند.النفت عراق دو برد قاطع را مقابل الریاضی لبنان (۱۰۰ - ۸۷) و الکرامه سوریه (۸۹ - ۶۶) به دست آورده و این در حالی است که شاگردان مهران حاتمی در بازی نخست خود مقابل الریاضی لبنان شکست خوردند (۸۱ - ۷۴) و در آزادی نیز مقابل الکرامه سوریه پیروزی نسبتا سختی را به دست آوردند (۷۸ - ۸۳).۱- ادگار سوسا (پوینت گارد):گارد ۳۴ ساله و ۱۸۵ سانتی‌متری اهل جمهوری دومنیکن، در دو بازی قبل شاید فراتر از بسکتبال غرب آسیا ظاهر شده تا اکنون از این تیم عراقی به عنوان اصلی‌ترین شانس برای کسب جایگاه نخست در لیگ غرب آسیا معرفی شود.

او تا پایان هفته دوم مسابقات میانگین ۳۵.۵ امتیاز، ۲ ریباند و ۸.۵ پاس گل در هر بازی را ثبت کرده است.او در بازی با الکرامه ۳۶ امتیاز، ۳ ریباند، ۱۰ پاس گل و ۳ توپ ربایی را به ثبت رساند تا ضمن ثبت دبل دبل، با تاثیرگذاری ۳۶ بهترین بازیکن زمین شود. «سوسا» در دیدار مقابل الریاضی هم ستاره النفت بود. او در این بازی هم با کسب ۳۵ امتیاز، یک ریباند، ۷ پاس گل و یک توپ ربایی، تاثیرگذاری ۳۳ را ثبت کرده و بهترین بازیکن زمین شد.با این اوصاف می‌توان اینگونه نوشت که اصلی‌ترین خطر برای تیم شهرداری گرگان در بازی با النفت، کسی نیست جز «ادگار سوسا» که یک تنه بخش زیادی از بار حملات و امتیاز آوری تیم عراقی را به دوش می‌کشد.

او در حال حاضر با میانگین تاثیرگذاری ۳۴.۵ بهترین بازیکن مسابقات است. گارد النفت با میانگین ۳۵.۵ امتیاز و ۸.۵ پاس گل در هر بازی، در این دو فاکتور نیز بهترین بازیکن مسابقات به شمار می‌رود.۲- اَنتوین ویگینز (فوروارد):پست سه ۳۴ ساله و ۲۰۳ سانتی‌متری آمریکایی، دیگر نقطه قوت و اساس موفقیت تیم «خالید درویش» تا به اینجای مسابقات است. ستاره آمریکایی بعد از «ادگار سوسا»، با میانگین تاثیرگذاری ۲۷ در رده دوم تاثیرگذارترین بازیکنان این رقابت‌ها قرار دارد.

«ویگینز» تا پایان هفته دوم میانگین ۲۴ امتیاز،‌ ۹ ریباند و ۲ پاس گل در هر بازی را به ثبت رسانده است.او در بازی با الکرامه ۲۲ امتیاز، ۸ ریباند، ۲ پاس گل و ۳ بلاک را به ثبت رساند تا با تاثیرگذاری ۲۳، دومین ستاره النفت باشد. «اَنتونی» در دیدار مقابل الریاضی هم بازوی دوم موفقیت النفت بود. او در این بازی هم با کسب ۲۶ امتیاز، ۱۰ ریباند، ۲ پاس گل، ۳ توپ ربایی و ۲ بلاک شات ضمن ثبت دبل‌دبل، تاثیرگذاری ۳۱ را به ثبت رساند.فوروارد آمریکایی النفت با میانگین ۳۴ امتیاز در رده سومین بازیکن امتیاز آور مسابقات قرار دارد تا نشان دهد که شاگردان حاتمی باید برای مقابله با این تیم عراقی، بیش از هر بازیکنی در جمع شاگردان «درویش»، روی مهار این دو ستاره تمرکز کنند..

.


بازنشر از : آخرین خبر