علیرضا دبیر کشتی آزاد کشتی فرنگی کشتی رئیس فدراسیون کشتی گ

1401\06\30 21:00:16


مخالفان من را بزنند. استعفا برای آدم‌های ضعیف است

رئیس فدراسیون کشتی گفت: هنوز هم می گویم حمال کشتی هستم و اگر کسی نقد دارد بیاید من را بزند!

علیرضا دبیر در حاشیه مراسم قرعه کشی رقابت‌های لیگ برتر کشتی گفت: معتقدم که کشتی بزرگ‌تر از فدراسیون کشتی است و شماها و سایر مسئولان باید به کمک فدراسیون بیایید تا برای بزرگی کشتی کار کنیم.

وی ادامه داد: به کسانی که با من مشکل دارند می‌گویم که چرا کشتی را می‌زنید، بیاید و من را بزنید کشتی ما طی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در رقابت‌های جهانی در آزاد و فرنگی جمعا ۲ طلا داشته ولی ما طی دو سال گذشته ۹ طلا گرفتیم و اینکه می‌گویند نتایج در مقایسه با گذشته خوب نبوده درست نیست. دبیر تصریح کرد: متأسفانه رسانه‌ها بدون اینکه حرفی را بررسی کنند که راست است یا دروغ انتشار می‌دهند و اشاعه دروغ خودش گناه است. حتما کسی که نقد سازنده می‌کند هم حمایت می‌کنیم و هم مخلص وی هستیم اما کسی که به دنبال تخریب کشتی است حتما جلوی او می‌ایستم.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: قبلا گفتم که من حمال کشتی هستم و یکسری مسخره کردند اما افتخار می‌کنم که حمال کشتی هستم چراکه برای جهان پهلوان شدن نیامده ام و همیشه با صداقت با شما صحبت می‌کنم و مجیز کسی را نمی‌گویم. من مجیزگوی وزیر نیستم و دوست دارم که رئیس هیئتم هم مجیزگو نباشند. اعتقاد دارم کاری که برای خدا باشد مجیزگویی ندارد.

دبیر در مورد حضور تیم مقاومت در لیگ گفت: دو سال بود که به دنبال حضور تیم مقاومت در لیگ بودم چراکه استان البرز هم نزدیک خانه‌های کشتی است و هم قهرمانان ما به عنوان سرباز می‌توانند در این تیم تمرینات خود را ادامه دهند. وی در مورد لیگ کشتی گفت: ۷ سال لیگ کشتی تعطیل شد، و وضع اقتصادی کشتی را دیدید، ما باید به فکر قهرمانان جهان و المپیک و وضع اقتصادی آن‌ها باشیم. در ادامه با ورود عباس جدیدی به سالن فارسی دبیر تصریح کرد: عباس جدیدی بعد از انقلاب بهترین کشتی گیر آزادکار ایران است و این را می‌گویم چراکه در کنارش بودم.

دبیر در ادامه صحبت‌های قبلی خود اظهار داشت: به لیگ اعتقاد دارم و جایگاه و اهمیت آن را بعد از رقابت‌های المپیک و جهانی می‌دانم. وی ادامه داد: اگر جلوی لیگ گرفته نمی‌شد الان قرارداد کشتی گیران بالای ۵ میلیارد تومان بود و ما در لیگ به دنبال منافع قهرمانان نیستیم و در کنار آن سایر کشتی گیران و مربیان نفع می‌برند و شاید تعداد کسانی که از کنار لیگ منتفع شود به ۳ تا ۴ هزار نفر برسد. دبیر در مورد حق خوری در لیگ گفت: مگر می‌توان گفت که در کشتی حق خوری نمی‌شود، حق همین عباس جدیدی را چقدر خوردند و مجبور شد که به وزن بالا و پایین برود اما ایستادگی کرد و حقش را از کشتی با ۵ تا ۶ مدال گرفت.

وی خطاب به نمایندگان باشگاه‌ها گفت: اگر حق خوری پیش بیاید عمدی نیست و از شما می‌خواهم که هرچه پیش آمد قهر نکنید و تا آخر بایستید، من هم ایستاده ام و با متخلفان برخورد می‌کنم. هرکس کارچاق کنی کرد حذف کردم و جلوی آن را گرفتم اگر شما هم خلافی دیدید با سند به من بگویید تا برخورد شود. ما محکومیم که همیشه سالم کار کنیم.

دبیر افزود: اگر مربی از کشتی گیر درصد بگیرد باید به من بگویید و اگر نگویید پیش خدا باید جواب بدهیم البته باید تمامی ادعاها با سند و مدرک درست باشد. وی تصریح کرد: یک نمونه از حق خوری ها در کشتی یونس امامی و حریف آمریکایی اتفاق افتاد که داوران اخطارندادند و من هم به رئیس کمیسیون داوران اعتراض کردم و هم با داور وسط برخورد کردم. رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی گیر حق ندارد دعوا کند و باید خط قرمزها رعایت شود، مسابقات کشتی باید با نظم و انضباط خوبی از تمامی لحاظ برگزار شود.

دبیر در مورد نتایج تیم‌های ملی کشتی گفت: همین جامی گویم همه باخت‌های کشتی برای من و همه بردها برای قبلی‌ها، ما که ادعای نداریم، بررسی کنید ببنید که الان حال کشتی خوب است یا بد، هرکس حرفی می‌زند بدانید که خواسته‌ای خارج از عرف از من داشته و من نداده ام. من همان حمال کشتی باشم عشق می‌کنم و برای من کافی است و مدال‌ها و قهرمانی‌ها باشد برای دیگران. وی تصریح کرد: سازمان لیگ موقعی موفق است که درآمدزا و مستقل باشد و معتقدم که لیگ برای تک تک شما است.

دبیر بار دیگر با بیان اینکه افرادی به دنبال تخریب کشتی کشور هستند، گفت: اگر معترض هستید من را بزنید کشتی برای همه است و باید بزرگ باشد و آن را خراب نکنید. حسد و کینه نداشته باشید. وی ادامه داد: استعفا مال آدم‌های ضعیف است، من می‌روم اما استعفا نمی‌دهم، بی احترامی به مجموعه نمی‌کنم، شاید سری بعد ثبت نام نکنم و شاید مجمع به من رأی ندهد اما شما به او کمک کنید، اما معتقدم که بعد از لیگ فوتبال باید لیگ کشتی باشد، امسال ۱۰ مدال گرفتیم و این شوخی نیست و لیگ ما هم باید در اندازه قهرمانی‌ها و مدال آوری های ما باشد.

وی افزود: من از حرف برخی خنده ام می‌گیرد که می‌گویند باختید، سال ۱۹۹۹ تیم ما با حضور من، علیرضا حیدری و عباس جدیدی به ۲ مدال نقره و یک مدال برنز رسید و نتیجه الان را ببینید. دبیر گفت: هرکس که دروغ می‌گوید و حقایق را نمی‌گوید باید آن دنیا جواب حرف‌های خود را بدهد. رئیس فدراسیون کشتی خطاب به میزبانان لیگ گفت: سالن مسابقات باید زیبا و قشنگ باشد، از پهن کردن تشک‌های کشتی و چروک خودداری کنید و هرچه می‌توانید کاری کنید که برگزاری این مسابقات باشکوه شود چراکه این رقابت‌ها از شبکه سه و ورزش پخش می‌شود و آبروی کشتی است.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد تبلیغات هم برای میزبان است و باید درآمدزایی داشته باشید، ما در مسابقات انتخابی تیم ملی از راه تبلیغات درآمدزایی خوبی داشتیم که هم هزینه مسابقات را دادیم و هم کمکی برای کشتی کشور شد. دبیر اظهار داشت: در دوره‌ی فدراسیون قبلی کل تبلیغات مسابقات سال را به یک بانک در حدود ۳ تا ۴ میلیارد تومان دادند و چندسال کل فدراسیون را فروختند. رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه کمک کنید تا کشتی بالا بیاید گفت: جز یک تیم نظامی که با ستاد مشترک به تفاهم رسیدیم سایر تیم‌ها باید ورودیه بدهند.

البته نه به خاطر اینکه به این ورودیه محتاجیم بلکه باید شأن و جایگاه کشتی حفظ شود. وی تصریح کرد: کشتی الان کشتی ۴ سال پیش نیست و لیگ باید بالا بیاید. فدراسیون قبلی به خاطر اینکه به شکایت یک شرکت تبیلغاتی که ۵۰ میلیون تومان بود توجه نکرد، الان یک و نیم میلیارد تومان حکم دادگاه را ما باید بپردازیم.

این کار باید در فدراسیون قبل جمع می‌شد و این یک نمونه است و لازم باشد یکی یکی حرف‌ها را می زنم و از تشک‌ها و چیزهای دیگر می‌گویم. دبیر خطاب به رئیس هیئت‌های کشتی گفت: به تمامی هیئت‌های کشتی به خصوص عسکری محمدیان می‌گویم که اگر کشتی گیری جایی بیشتر می‌تواند پول بگیرد باید رضایت او را بدهید وگرنه خودم ورود می‌کنم و این اختیار را هیئت‌ها برمی دارم. وی ادامه داد: از طرف دیگر اگر کشتی گیری جایی قرارداد بسته باشد و باطل کند و به جای دیگری برود، نمی‌گذارم کتشی بگیرد و محرومش می‌کنم و هم از کشتی گیر و هم از باشگاه‌ها می‌خواهم که مرد باشند و سر حرف خود بایستند.

دبیر اظهار داشت: قراردادها را محکم و دقیق باشد تا کسی نتواند زیرش بزند، هر دو طرف متعهد باشند و پول کشتی گیران را بدهید. رئیس فدراسیون کشتی در مورد اهمیت لیگ گفت: در اوج کرونا به مانند یک کارمند به وزارت بهداشت می‌رفتم تا مجوز برگزاری مسابقات را بگیرم و بعد از فوتبال اولین رشته‌ای بودیم که مجوز برگزاری مسابقات و لیگ را گرفتیم و برگزاری لیگ در دو سال پیش به ما کمک کرد تا بتوانیم ۴ مدال در المپیک بگیریم. وی گفت: خودم، دبیر و کارمندان فدراسیون موظف هستیم که به لیگ کشتی کمک کنیم چراکه اگر کشتی بالا برود و بزرگ شود همه ی ما بزرگ می‌شویم.

دبیر در ادامه بیان داشت: از سازمان لیگ می‌خواهم که از بهترین داوران را برای مسابقات لیگ استفاده کند تا مشکلی از این بابت به وجود نیاید.. .


بازنشر از : مهر

علیرضا دبیر

کشتی آزاد

کشتی فرنگی

کشتی


برق و روشنایی لاله زار