1402\09\30 18:42:39


مربی سابق تیم ملی بهترین مربی ترکیه شد

ورزش 3/انگین فیرات دستیار سابق علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران که مدتی سرمربیگری سایپا و سپاهان را هم بر عهده داشت به عنوان بهترین مربی فوتبال ترکیه که خارج از مرزهای این کشورفعالیت می کند، انتخاب شد. در مراسم اهدای جوایز باشگاه آتا استانبول، انگین فیرات به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا به عنوان موفق‌ترین مربی ترک خارج از کشور شناخته شد.

انگین فیرات دستیار سابق علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران که مدتی سرمربیگری سایپا و سپاهان را هم بر عهده داشت به عنوان بهترین مربی فوتبال ترکیه که خارج از مرزهای این کشورفعالیت می کند، انتخاب شد.در مراسم اهدای جوایز باشگاه آتا استانبول، انگین فیرات به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا به عنوان موفق‌ترین مربی ترک خارج از کشور شناخته شد.فیرات با رهبری کنیا، کشوری که به ورزش دو و میدانی و نه فوتبال معروف است، فوتبال ملی این کشور را در صحنه بین‌المللی ارتقا داد.

دستاوردهای چشمگیر او، به‌ویژه نمایش‌ها و نتایج خارج از خانه مقابل تیم‌های قدرتمندی مانند ایران، قطر و روسیه، دستاورد بزرگی برایش بوده است. انگین فیرات برخلاف همه پیش بینی‌ها و بدون هیچ بازیکنی در یک تیم برتر، کنیا را با موفقیت هدایت و به تیمی آینده‌دار  وامیدوارکننده تبدیل کرد.گفتنی است در همان مراسم، گالاتاسرای جایزه تیم سال را به دست آورد، در حالی که  از وینچنزو مونتلا با تقدیم جایزه بهترین مربی سال در ترکیه تجلیل شد.فیرات بعد از سایپا در فوتبال ترکیه مدیر ورزشی باشگاه کاربوک اسپور بود ،سپس در تیم دالاس امریکا و ولازنیا مولداوی همین سمت را بر عهده داشت.بعد از آن به عنوان سرمربی تیم ملی مولداوی انتخاب شد و حالا بیش از دو سال است که  تیم ملی کنیا را رهبری می کند. فیرات از سپتامبر سال 2021 در تیم ملی فوتبال کنیا فعالیت می‌کند و در 13 بازی سرمربی این تیم آفریقایی بوده است. بازار  . .


بازنشر از : آخرین خبر