string(4) "1401"

1401\07\29 19:48:04


چرا وزیر ورزش با یک «دختر فریب‎‌خورده» که باز هم حجابش را رعایت نکرده، دیدار کرد؟. شما وزیر دولتی هستید که متدینین به آن رای دادند

امام جمعه مشهد با اشاره به دیدار وزیر ورزش با الناز رکابی، گفت: بانوان ورزشکار بسیاری در مسابقات همزمان و در رشته‌های مختلف مدال آوردند، چرا وزیر ورزش با این قهرمانان دیدار نکرد؟ شما وزیر کدام دولت هستید؟

سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته مشهد که در حرم مطهر رضوی (ع) برگزار شد، با اشاره به مسئله اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر اظهار کرد: در حوادث ناهنجاری که در جریان اغتشاشات اخیر در کشور ما ایجاد شد، خوشبختانه بازهم توطئه دشمن شکست خورد و دشمن جز بدبختی و ناکامی نصیبی نبرد.

وی افزود: اکنون دچار عوارض پسافتنه هستیم؛ از جمله اینکه دشمن به خاطر عملیات روانی و هجمه سنگین رسانه‌ای مبتنی بر بی‌بصیرتی برخی خواص و مسئولین، توانسته به اهداف خود نزدیک شود و امروزه شاهد هستیم که آن دسته از افرادی که دانسته یا ندانسته پیاده‌نظام دشمن شدند و به‌عنوان معترض یا مخرب در خیابان آشوب کردند، به دو دسته معترض و مخرب تقسیم می‌شوند.

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه تقسیم آشوبگران به معترض و مخرب توطئه دشمن است، خاطرنشان کرد: اگر کسی در این کشور به موضوعی اعتراض دارد، حق او در قانون دیده شده و فرد معترض برای بیان انتقاد و اعتراض خود می‌تواند از بستر‌های مجاز استفاده کند، اما در این شرایط هرگز مجاز نیست که معترض برای پیگیری اعتراض خود به صف آمریکا بپیوندد. همچنین این معترضان هم به حجابی اعتراض داشتند که ارزش دین و ارزش قرآن است ولذا این تقسیم‌بندی به‌وسیله هر مسئولی هم که صورت بگیرد، اشتباه است.

علم‌الهدی ادامه داد: تمام کسانی که در عرصه آشوب‎‌ها وارد میدان شدند و به خیابان آمدند، ستون پنجم دشمن بودند، دست‌به‌دست جاسوسان آمریکایی داده‌اند و دانسته یا ندانسته برای تحقق اهداف دشمن در این کشور تلاش کرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اخیرا شاهد بودیم که یک دختر فریب‎‌خورده که در اجرای مراسم سنگ‌نوردی روسری برداشت و در پیش چشم همه مردم دنیا آبروی نظام را برد، به کشور بازگشته و با آقای وزیر ورزش و جوانان دیدار کرده است. در این باره اساسا فرض کنیم که ملاحظات سیاسی درست باشد و بهتر باشد که این خانم طرد نشود و به نظام برگردد، اما نکته اینجاست که چرا وزیر ورزش با این خانم ملاقات کرد درحالی‌که او باز هم بدون حجاب بود و تنها به پوشیدن یک کلاه اکتفا کرد؟

وی تأکید کرد: بانوان ورزشکار بسیاری در مسابقات همزمان و در رشته‌های مختلف مدال آوردند. چرا وزیر ورزش با این قهرمانان دیدار نکرد؟ شما وزیر کدام دولت هستید؟ دولتی که متدینین به آن رأی دادند و رئیس آن نایب رئیس دوم مجمع فق‌های مجلس خبرگان رهبری است. این عکس انداختن‌ها نشانه بی‌محلی به بانوان محجبه قهرمانی است که سوغات حضور آنان در مسابقات بین‌المللی، فرهنگ عفاف و حجاب بوده است.

امام جمعه مشهد گفت: متأسفانه امروزه برخی از مسئولان ما تحت تأثیر عملیات روانی دشمن، خود را مقصر می‌دانند، درحالی‌که این آشوبگران همان کسانی بودند که جنایت کردند، دست‌به‌دست آمریکا دادند، اردوی پیاده‌نظام آمریکا و دشمن را در این کشور برپا کردند و علیه نظام به میدان آمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، وی بیان کرد: در عرصه اغتشاشات یک عده نوجوان آمدند. در اینجا همه هم‎‌نظر هستند که آقاپسر ۱۳، ۱۴ یا ۱۷ ساله‌ای که در این اغتشاشات شرکت کرده، به دلیل ناآگاهی به میدان آمده است، اما متأسفانه در این شرایط، برخی افراد این موضوع را به نظام، فرهنگ کشور و اقتدار ملت نسبت می‌دهند و می‌گویند تقصیر انقلاب است که این نوجوانان ناآگاه هستند.

علم‌الهدی اضافه کرد: بنده هفته گذشته عرض کردم که آقایی از مسئولان امنیتی گفته بود حتی یک نفر از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر در بازداشتگاه، مُهر طلب نکرده تا نماز اقامه کند و در پاسخ به این مسئله، آقایی در فضای مجازی به من توهین کرد و گفت تقصیر شماست که این نوجوانان نمازخوان نیستند. البته که مقصود شخص بنده نیستم بلکه نوع ما و مسئولان نظام است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: شما چرا بخش خالی لیوان را می‌بینید؟ نظام مقصر نمازخوان نبودن این افراد است، اما خیل عظیم جوانانی که هنوز به دنبال شهادت هستند و از جبهه‌های دفاع از حرم و امنیت گرفته تا عرصه‌های علمی و پژوهشی مجاهدانه خدمت می‌کنند، ثمره تربیت انقلاب نیستند؟ چطور شد زنی که روسری از سر برمی‌دارد به خاطر فرهنگ نظام است، اما انبوه جمعیت بانوان عفیفه‌ای که در دفاع از انقلاب تجمع می‌کنند، محصول تربیت انقلاب نیستند؟

وی با تاکید بر لزوم انجام جهاد تبیین، افزود: کشوری که آبادانش در محاصره و خرمشهرش در تصرف دشمن بود، باز هم تسلیم نشد و این مردم با قدرت ایمان خود به میدان آمدند و به بحران‌ها پایان دادند. امروز ما قدرت اول منطقه هستیم، اما فضای مجازی در دست دشمن است. حالا ما نمی‌توانیم در اجرای حکم جهاد تبیینی که رهبری اعلام کردند، بسیج شویم و فضای مجازی را آزاد کنیم؟

علم‌الهدی اضافه کرد: مدام منتظر مسئولان باشیم که قانونی برای ساماندهی به فضای مجازی به مجلس برود، اما دو نماینده بی‌تقوا مانع از تصویب آن شوند و جریانی علیه دولت به راه بیندازند و القا کنند که نظام به دنبال نقض آزادی است. این نابسامانی‌ها با بصیرت حل‌وفصل می‌شود و انشالله به همت شما عزیزان و اجرای جهاد تبیین، در آینده نزدیک شاهد این خواهیم بود که دشمن استکباری ما در این فضا هم شکست‌خورده و رسوا شود.


بازنشر از : منبع: ايسنا